Casa lui Sergej-Milinkovic Savic a fost spartă în timp ce mijlocașul învingea Juventus! Hoții i-au furat bunuri în valoare de 100.000 de euro

10.12.2019 | 18:46
Casa lui SergejMilinkovic Savic a fost sparta in timp ce mijlocasul invingea Juventus Hotii iau furat bunuri in valoare de 100000 de euro

Sergej-Milinkovic Savic a avut parte, sâmbătă, de o seară agitată. Sârbul a jucat 90 de minute pentru Lazio în victoria obținută cu Juventus, scor 3-1, dar în același timp trei hoți i-au spart casa din Roma și i-au furat bunuri în valoare de 100.000 de euro.

Casa lui Sergej-Milinkovic Savic a fost spartă

Lazio a reușit sâmbătă prima victorie cu Juventus în campionat după mai bine de doi ani, iar Milinkovic-Savic a fost unul dintre eroii „capitolinilor”. Mijlocașul sârb a marcat golul de 2-1 în minutul 74, iar scorul final a fost stabilit de Felipe Caicedo, în prelungirile partidei.

Sergej Milinkovic-Savic nu s-a putut bucura prea mult de victorie pentru că, la scurt timp după meci, a aflat că vila sa din Roma a fost spartă. Trei bărbați au intrat în casa sârbului și i-au furat patru ceasuri Rolex, unul Hublot și 5.000 de euro, totul rezultând într-o pagubă de peste 100.000 de euro.

Poliția din Italia a deschis deja o anchetă, a intrat în posesia imaginilor surprinse de camerele de luat vederi din zona. Cei trei bărbați, cu cagule pe față, au plecat pe jos din locuința lui Milinkovic-Savic, iar din stradă au fost preluați de o mașină, conform SportMediaset.

Lazio, cinci puncte de lider după victoria cu Juventus

Cu cele trei puncte obținute pe „Olimpico” în fața lui Juventus, Lazio a ajuns la cota 33 în actuala stagiune, și se află la cinci puncte în spatele liderului Inter Milano, care a profitat de pașii greșiți făcuți de echipa lui Maurizio Sari.

Următorul meci al celor de la Lazio este programat în Europa League, joi de la ora 19:55, pe terenul celor de la Rennes.

Cu o etapă înainte de final, echipa lui Simone Inzaghi este pe locul trei în grupa F, cu șase puncte, și se poate califica în șaisprezecimile competiției continentale în cazul în care învinge în Franța, iar CFR Cluj pierde meciul cu Celtic din Gruia.