„Catastrofali!”. Spaniolii îi distrug pe Sergio Ramos și pe Marcelo după golul lui Malcom

Alin Miu
in El Clasico
07/02/2019, 00:32
Spaniolii îi distrug pe Sergio Ramos și pe Marcelo după golul lui Malcom

Barcelona și Real Madrid au remizat 1-1 în prima manșă din semifinalele Cupei Regelui, iar totul se va decide peste două săptămâni pe Camp Nou.

Presa de la Madrid spera într-o victorie a Realului, mai ales că startul a fost grozav, Lucas deschizând scorușl în minutul 6. N-a fost să fie, Malcom egalând după pauză și stabilind scorul final.

Cotidianul AS a criticat modul în care jucătorii oaspeților s-au apărat la faza golului marcat de brazilian, iar cei mai șifonați au fost Sergio Ramos și Marcelo. Nu a scăpat nici măcar Lucas Vasquez, omul datorită căruia Real pornește cu prima șansă la calificare acum.

„Un cumul de erori flagrante a costat-o pe Real Madrid victoria în meciul de pe Camp Nou. Lucas care nu vine să închidă, Ramos care lasă balonul să treacă și Marcelo care nu pleacă. O fază judecată catastrofal a adus o remiză pentru Barcelona.

Ramos a crezut că mingea s-a dus afară, când ea de fapt lovise bara, iar Malcom a profitat din plin .O mențiune specială și pentru Marcelo, care în momentul începerii fazei era la 50 de metri de propria poartă. Până s-a terminat totul, a ajuns prea târziu” – notează cotidianul AS. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!