Nicio categorie

Cavani, omul meciului Uruguay–Portugalia 2-1 la CM2018! “Imaginaţi-vă ce este în ţară acum”

01.07.2018 | 00:07
Edinson Cavani, omul meciului Uruguay – Portugalia 2-1 la CM 2018

Edinson Cavani a fost ales de FIFA omul meciului Uruguay – Portugalia 2-1 de la Campionatul Mondial 2018. Starul lui PSG a înscris ambele goluri ale sud-americanilor, care au obţinut calificarea în sferturile de finală ale turneului final din Rusia.

Fotbalistul de 31 de ani a marcat în minutele 7 şi 62 ale meciului Uruguay – Portugalia 2-1. În afara celor două reuşite, Edinson Cavani a fost un pericol constant pentru defensiva Portugaliei, până în minutul 74 când a fost înlocuit.

Edinson Cavani, omul meciului Uruguay – Portugalia 2-1 la CM 2018, 45 de goluri la naţională

Edinson Cavani, omul meciului Uruguay – Portugalia 2-1 la CM 2018, a ajuns la borna 45 de goluri pentru selecţionata sud-americană. Atacantul de 31 de ani este la selecţia cu numărul 105 pentru naţionala pregătită de Oscar Tabarez. “Sunt fericit, sunt foarte mulţumit de ce s-a întâmplat! Mă bucur că am ajuns unde am ajuns! Este emoţionant, nu am cuvinte să exprim ceea ce simt! Vedeţi şi voi oamenii care se bucură. Îmi imaginez ce se întâmplă în Uruguay acum. Vom vedea ce va fi mai departe. Am simţit o durere, am fost schimbat. Mă bazez pe colegii mei”, a declarat starul lui PSG la finalul meciului.