Ce nu s-a văzut în El Clasico. Durerea lui Messi, tactica Realului la loviturile libere și gestul lui Ramos către Lionel. FOTO

07.02.2019 | 09:48
Ce nu sa vazut in El Clasico Durerea lui Messi tactica Realului la loviturile libere si gestul lui Ramos catre Lionel FOTO

FANATIK.RO vă prezintă cele mai tari imagini de la meciul disputat de Barcelona contra rivalei Real Madrid, scor 1-1, în prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei care a avut loc pe stadionul Camp Nou. VEZI MAI MULTE IMAGINI ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS!

Lucas Vazquez a deschis scorul pentru Real Madrid în minutul 6 al partidei disputate pe Camp Nou, după o pasă bună venită de la Karim Benzema, iar Malcom a reușit egalarea în minutul 57. Leo Messi a fost rezervă în El Clasico, dar Valverde a decis să îl introducă pe teren în minutul 63 în locul lui Philippe Coutinho, fotbalist aspru criticat la finalul partidei dintre Barcelona și Real Madrid.

Ce nu s-a văzut în El Clasico. Cele mai tari imagini de la meciul Barcelona – Real Madrid 1-1

În imaginile surprinse în timpul meciului dintre Barcelona și Real Madrid se poate vedea durerea lui Leo Messi, fotbalist care a forțat să joace în El Clasico deși s-a accidentat în repriza secundă a meciului Barcelona – Valencia, scor 2-2, partidă în care a înscris ambele goluri ale echipei sale. Mai mult, în GALERIA FOTO DE MAI SUS se poate vedea tactica echipei pregătite de Solari la loviturile libere, dar și gestul făcut de Sergio Ramos la adresa lui Leo Messi la finalul partidei de pe Camp Nou.

Leo Messi a resimțit durere la piciorul drept în meciul Barcelona - Real Madrid 1-1
Leo Messi a resimțit durere la piciorul drept în meciul Barcelona – Real Madrid 1-1

Returul dintre Real Madrid și Barcelona va avea loc pe 27 februarie. Câștigătoarea dintre cele două rivale se va duela în finală cu învingătoarea dublei Betis Sevilla – Valencia. Manșa tur va avea loc azi, 7 februarie, în timp ce returul este programat pentru 28 februarie.

Echipele folosite de Valverde și Solari în Barcelona – Real Madrid:

Barcelona: M. ter Stegen – Nelson Semedo, G. Pique, C. Lenglet, J. Alba – I. Rakitic, S. Busquets, Arthur – Malcom, Suarez, Coutinho
Real Madrid: K. Navas – Daniel Carvajal, R. Varane, S. Ramos, Marcelo – L. Modric, Marcos Llorente, T. Kroos – Lucas Vazquez, K. Benzema, Vinivius Junior