Claudiu Melinte
in Sporturi
10/08/2016, 21:20
Ce RETRAGERE! Fabian Cancellara a devenit campion OLIMPIC la ultima cursă din CARIERĂ! GALERIE FOTO

Fabian Cancellara a devenit campion olimpic la ciclism, proba de contratimp. Elveţianul a stabilit cel mai bun timp, o oră, 12 minute şi 15 secunde. Nimeni nu i-a dat nici o şansă acestuia înainte de startul cursei. Pentru Fabian Cancellara, 35 de ani, a fost ultima cursă din carieră, el luînd decizia de a se retrage înainte de startul Olimpiadei.

Pe locul secund s-a clasat Tom Doumolin, principalul favorit la medalia de aur. Bronzul l-a luat Chris Froome, ciclist ce tocmai a cîştigat Turul Franţei.