Marian Popovici
in Sporturi
21/08/2016, 16:59
Ce SURPRIZĂ! Crutchlow cîştigă cursa de MotoGP de la Brno. Rossi a încheiat pe 2 GALERIE FOTO

Cal Crutchlow a cîştigat cursa de Moto GP de la Brno. Pilotul lui LCR Honda a scris istorie pentru Marea Britanice, fiind primul insular care se impune la clasa regină după 35 de ani.

Valentino Rossi a încheiat pe locul 2, după o cursă de revenire senzaţională, de pe locul 12. Marc Marquez, pilotul plecat din pole position, a încheiat pe locul 3.

În clasamentul general, Marquez şi-a mărit avansul în frunte, în timp ce Valentino Rossi a urcat pe 2, profitînd de locul modest ocupat de Jorge Lorenzo, locul 17.