Carousel hot news

Victorie cu “coroniţă” pentru Vasile Miriuţă

Ceahlăul nu a avut nici o emoţie pentru a bifa primul succes în stagiunea 2013-2014 a Ligii 1. Nemţenii s-au impus la pas, scor 3-0, în faţa formaţiei Corona Braşov, care se anunţă de pe...
26.07.2013 | 21:45
Victorie cu

Ceahlăul nu a avut nici o emoţie pentru a bifa primul succes în stagiunea 2013-2014 a Ligii 1. Nemţenii s-au impus la pas, scor 3-0, în faţa formaţiei Corona Braşov, care se anunţă de pe acum o serioasă candidată la zona nisipurilor mişcătoare din subsolul clasamentului. Gazdele au început ca din puşcă şi Achim a deschis scorul după numai 3 minute. În contul Coronei am notat doar un şut în bară, din unghi închis, expediat de Coman. Gazdele s-au desprins în minutul 69, gol Golubovici, iar în final s-a consemnat şi golul înscris de Marc (Andrei), fotbalistul gazdelor, în poarta braşoveanului Marc (Traian). Şi, cum un necaz nu vine niciodată singur, Nicolae Manea a avut din nou un jucător eliminat şi un altul accidentat.  Horia Popa a văzut “roşu” în minutul 82, iar Sergiu Buş a ieşit accidentat în minutul 70. Ambii fuseseră introduşi pe teren în repriza a doua.