Cel mai ghinionist parior. A pierdut 12.000 de lei după un meci cu 6 bare

02.09.2019 | 12:19
Cel mai ghinionist parior A pierdut 12000 de lei dupa un meci cu 6 bare

Un parior a fost foarte aproape de a câștiga 12.000 de lei, dar a pierdut pe un singur meci în care s-au dat 6 bare. Pariorul a avut un total de 14 meciuri pe care a mizat 10 lei a pierdut totul pe derby-ul dintre Lazio Roma și AS Roma, încheiat la egalitate, 1-1, dar în care au existat mute faze periculoase de gol.

Ghinionul unui parior care a fost aproape de a câștiga 12.000 de lei

Pariorul a selectat la partida dintre Lazio Roma și AS Roma faptul că se vor marca peste 3 goluri. „Derby della capitale” s-a terminat 1-1, golurile au fost înscrise de Aleksandar Kolarov din penalty în minutul 17 pentru AS Roma și de Luis Alberto în minutul 58 pentru Lazio. În minutul 92 al meciului, Lazio a înscris, însă golul a fost anulat pentru offside. Totuși, pariorul a câștigat 47 de lei la șansă.

Pe bilet au ieșit mai multe meciuri dificile, precum victoria lui Marseille de pe teren propriu cu Saint-Etienne, 1-0 (cota 2) sau duelul din tenis de la US Open dintre Grigor Dimitrov și Alex De Minaur (victorie Dimitrov, cota 2,70). Bulgarul a câștigat s-a calificat în „sferturi” după 3 seturi 7-5, 6-3, 6-4.

Biletul pariorului ghinionist

Alte meciuri dificile de pe bilet

Pe biletul de pariuri s-au mai regăsit și alte meciuri dificile. Unul dintre ele este duelul din Bundesliga dintre Werder Bremen și Augsburg. Gazdele au câștigat meciul cu 3-2, după o partidă în care au condus de două ori și au fost egalați. Pariorul a ales și confruntarea dintre Roger Federer și David Goffin, pe care elvețainul a rezolvat-o într-o oră și 33 de minute în 3 seturi scurte: 6-2, 6-2, 6-0.

Un alt parior mai norocos a câștigat 21.428 de lei, după ce a mizat 10.000 de lei că la meciul Universității Craiova în deplasarea de la FC Voluntari se vor marca cel puțin 3 goluri. Meciul s-a încheiat cu victoria oltenilor 2-1.