Cel mai ghinionist parior de la Campionatul Mondial 2022! A pierdut 160.000 de dolari la Argentina – Arabia Saudită 1-2

Un australian a devenit cel mai ghinionist parior de la Campionatul Mondial 2022. Cum a pierdut 160.000 dolari la Argentina - Arabia Saudită 1-2.
22.11.2022 | 22:27
Cel mai ghinionist parior de la Campionatul Mondial 2022 A pierdut 160000 de dolari la Argentina  Arabia Saudita 12
Un parior a pierdut 160.000 de dolari după Argentina - Arabia Saudită 1-2

Argentina – Arabia Saudită 1-2 a fost cea mai mare surpriză din startul Campionatului Mondial 2022. Mulţi pariori au mers pe victoria “pumelor”, iar după prima repriză a meciului mulţi deja îşi făceau planuri cu profitul realizat.

Parior ghinionist după Argentina – Arabia Saudită 1-2. A pierdut 160.000 de dolari

Un australian a sperat că va face un profit bun după Argentina – Arabia Saudită, mai ales că selecţionata lui Lionel Messi era mare favorită la victorie. Astfel, acesta a mizat 160.000 de dolari pe o cotă de 1,13, cât avea un succes al sud-americanilor.

Dacă Argentina ar fi câştigat meciul cu Arabia Saudită, câştigul era de 180.080 de dolari. Mai exact un profit de 20.080 de dolari. La pauză, australianul era fericit, după ce Lionel Messi deschisese scorul, în minutul 10, din penalty.

După pauză, Arabia Saudită a avut o perioadă magică, iar Saleh Al-Shehri şi Salem Al-Dawsari, autor al unui gol de senzaţie, au întors scorul şi i-au produs australianului o pagubă de 160.000 de dolari.

Alt parior a pierdut 100.000 de dolari la acelaşi meci

Un alt parior a fost sigur că Argentina va câştiga şi că o va face la o diferenţă de peste 2,5 goluri. Acesta a mizat 100.000 de dolari pe această opţiune în speranţa că va câştiga 170.000 de dolari.

Pariorul ar fi fost mai inspirat dacă alegea că se vor marca peste 2,5 goluri în acest meci, mai ales că a treia reuşită a venit rapid, în minutul 53, când Salem Al-Dawsari îl învingea pe Emiliano Martínez cu o super execuţie.

Argentina trăieşte periculos după înfrângerea cu Arabia Saudită, la fel şi cei care au mizat pe un succes total

Argentina nu-şi mai permite niciun pas greşit în Grupa C de la Campionatul Mondial 2022. În următorul meci, “pumele” vor întâlni sâmbătă, de la ora 21:00, selecţionata Mexicului. O înfrângere în acest meci, coroborată cu un succes al Poloniei cu Arabia Saudită, ar aduce eliminarea sud-americanilor.

Mulţi pariori au mizat că Argentina va câştiga Campionatul Mondial 2022, mai ales că va fi ultimul turneu final al lui Lionel Messi. În plus, selecţionata lui Lionel Scaloni avea o serie de 36 de meciuri fără înfrângere.

Campionatul Mondial 2002 a fost ultimul în care Argentina nu a reuşit să iasă din faza grupelor. În urmă cu 20 de ani, argentinienii începeau cu o victorie în faţa Nigeriei, scor 1-0, şi pierdeau duelul cu Anglia, la acelaşi scor. În ultima etapă, “pumele” au remizat cu Suedia, iar nordicii şi englezii au mers în optimile de finală.