Premier League

Cel mai ghinionist parior! Peste 17.000 de euro pierduți la ultima fază a meciului Arsenal – Southampton

23.11.2019 | 19:55
Cel mai ghinionist parior Peste 17000 de euro pierduti la ultima faza a meciului Arsenal  Southampton

Un parior a fost aproape să câștige peste 17.000 de euro după meciurile de azi din Premier League. Britanicul a mizat 11 euro, iar biletul a fost câștigător până în ultimele minute ale meciului Arsenal – Southampton, unde miza a fost pe o victorie a oaspeților. Formația lui Unai Emery a reușit să egaleze în minutul 96, după ce „Sfinții” au ratat două ocazii uriașe în prelungiri.

Pariuri pe șase meciuri din Premier League

Un parior a mizat pe șase meciuri de sâmbătă din Premier League 10 lire, iar câștigul potențial a fost uriaș, 15.395 de pounds. Britanicul a mizat pe victoriile lui Southampton, Wolverhampton, Leicester, Liverpool, Norwich și Burnley în meciurile cu Arsenal, Bournemouth, Brighton, Palace, Everton și Watford, iar ultimele cinci au fost inspirate:

• Arsenal – Southampton 2-2 (Lacazette, min. 18 și 96 / Ings, min. 8, Ward-Prowse, min. 71)
  • Bournemouth – Wolverhampton 1-2 (Cook min. 59 / Moutinho, min. 21, Jimenez, min. 31)
  • Brighton – Leicester 0-2 (Perez, min. 64, Vardy, min. 82)
  • Crystal Palace – Liverpool 1-2 (Zaha, min. 82 / Mane, min. 49, Firmino, min. 85)
  • Everton – Norwich 0-2 (Cantwell, min. 55, Srbeny, min. 92)
  • Watford – Burnley 0-3 (Wood, min. 53, Barnes, min. 82, Tarkowski, min. 88)

Biletul ce-i putea aduce pariorului peste 15.000 de lire sterline era complet până în minutul 96 al meciului Southampton – Arsenal. Ultimele cinci mize au fost câștigătoare, așa cum părea și victoria „Sfinților” în meciul cu echipa lui Unai Emery. Southampton conducea cu 2-1 în minutul 90, iar în finalul jocului Moussa Djenepo a ratat două ocazii imense din fața porții.

Biletul englezului

Golul lui Lacazette „i-a furat” 17.000 de euro

Deși Southampton domina finalul meciului, cu 2-1 pe tabelă și ocazii mari în finalul jocului, unul dintre baloane fiind respinse din apropierea liniei porții de Sokratis, Arsenal a reușit să egaleze în minutul 96, când Lacazette l-a învins pe Alex McCarthy.

Nu doar minutul în care a reușit egalarea consemnează un punct scos nemeritat de formația lui Unai Emery. Southampton a avut 21 de faze periculoase de poartă, spre deosebire de Arsenal, care a amenințat poarta adversă de 12 ori. „Sfinții” au avut șase șuturi cadrate, cu unul mai puțin decât „tunarii”. Singurul capitol la care Arsenal a fost superioară a fost posesia, 61%.

După egalul cu Southampton, ce l-a făcut pe pariorul britanic să piardă peste 17.000 de euro, Arsenal e pe locul șapte în Premier League, cu 18 puncte după 13 runde, la șase lungimi în spatele locului patru, ce asigură prezența în grupele Ligii Campionilor la finalul sezonului.