Video. Barcelona, pas greșit la Vigo! Messi, doar 30 de minute pe teren

Tibi Demeter
in Primera Division
17/04/2018, 15:52

Update, ora 7:20 / Celta Vigo – FC Barcelona 2-2, în etapa a 33-a din Primera Division. Cu Messi lăsat pe banca de rezerve, catalanii au deschis scorul în minutul 36, prin Dembele. Celta Vigo a egalat chiar înainte de pauză, prin Jonny. Messi a intrat în minutul 60, la 1-1, iar Barca a trecut în avantaj doar patru minute mai târziu, prin Paco Alcacer. Aspas, minutul 82, a stabilit scorul final, 2-2. După Celta Vigo – FC Barcelona 2-2, catalanii, cu 83 de puncte, rămân lideri autoritari, 12 puncte avans față de locul doi, ocupat de Atletico Madrid, care are un meci mai puțin disputat.

VEZI VIDEO AICI

Barcelona încearcă să-şi păstreze recordul de invincibilitate în acest sezon, dar va avea o partidă extrem de dificilă pe Balaidos, teren pe care nu a reuşit să se impună din 2015, într-o partidă disputată în luna aprilie şi câştigată de catalani cu 1-0, unicul gol al partidei fiind înscris de Jeremy Mathieu.

Catalanii au pierdut ultimele două partide disputate în deplasare cu Celta Vigo, iar în stagiune 2015-2016, Messi şi compania au suferit o adevărată umilinţă, 4-1, într-un meci în care Neymar a punctat pentru Barcelona, în timp ce Nolito, Aspas (2x) şi Guidetti au ridicat tribunele în picioare.

Celta Vigo – Barcelona LIVE STREAM Primera Division. Catalanii sunt neînvinşi în acest sezon

Celta Vigo – Barcelona LIVE STREAM Primera Division. Formaţia antrenată de Ernesto Valverde este aproape să câştige un nou titlu în campionatul Spaniei, după ce a înregistrat în acest sezon 25 de victorii, 7 egaluri şi nicio înfrângere.

Ştirea MOMENTULUI

Liverpool – PSG 3-2. Firmino le aduce victoria „cormoranilor” în meciul serii din Champions League. Video

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.