CFR Cluj a cerut penalty în startul meciului cu Celtic! Ce s-a întâmplat în careul scoţienilor! Video

Razvan Nicolae
in CFR Cluj
13/08/2019, 22:27
Sursa foto: captură Digisport. Duelul din careul lui Celtic

CFR Cluj a cerut penalty în startul meciului cu Celtic, din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Jucătorii campioanei României au protestat vehement după ce arbitrul Andris Treimanis nu a vrut să arate punctul cu var.

Ciprian Deac a fost faultat în careu, dar CFR Cluj a primit penalty în returul cu Celtic

În minutul 8 al meciului Celtic – CFR Cluj, Ciprian Deac a fost faultat în careu de Callum McGregor. Fundaşul scoţienilor i-a pus piedică mijlocaşului ofensiv al campioanei României, care a căzut imediat.

Andris Treimanis i-a făcut semn lui Ciprian Deac să se ridice, într-un moment în care mijlocaşul ofensiv de 33 de ani protesta. Arbitrul din Letonia putea să acorde o lovitură de la 11 metri, în condiţiile în care scoţianul nu a atacat mingea şi l-a pus la pământ pe fotbalistul clujenilor.

Ce spun scoţienii după faza din minutul 8: “Petrescu gesticulează”

Jurnaliştii scoţieni au trecut cu vederea faza petrecută în minutul 8. “Putea să fie 0-1, dar McGregor l-a blocat bine pe jucătorul românilor. Petrescu este la marginea terenului şi gesticulează”, au notat cei de la Daily Record pe Twitter.

“L-a prins târziu Callum McGregor şi putea să fie o lovitură de la 11 metri”, au scris cei de la BBC. Ciprian Deac s-a răzbunat pentru greşeala lui Andris Treimanis şi a deschis scorul în minutul 27. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!