CFR Cluj merge ceas şi în amicale! Răzvan Raţ a debutat la ACS Poli în faţa liderului

Revista Fanatik / Septembrie - 48 de pagini, numai 5 lei
48 de pagini, numai 5 lei

Petre Cozma, răvăşit de eliberarea ucigașilor fiului: „Îi iau cu lopata!”
Acum la toate punctele de presă

Liderul Ligii 1, CFR Cluj, joacă bine şi în meciurile de pregătire! Clujenii au câştigat meciul amical disputat în compania formaţiei ACS Poli, scor 3-1, deşi pe teren s-a aflat şi ultimul transfer al celor de la ACS Poli, Răzvan Raţ, schimbat în minutul 46.

Primul gol a fost marcat de Gilvan Sousa (min 27), apoi Păun (min 52)a dus scorul la 2-0, ca mai apoi Ioniţă (min 60) să ducă scorul la 3-0. Timişorenii au marcat golul de onoare în minutu 83, printr-un penalty tranformat de Vaşvari.

CFR Cluj – Poli Timişoara 3-1. Cum au jucat cei doi antrenori

Echipele de start:

CFR Cluj: Vâtcă, Luchin, Boli, Souda, Vlad, Rus, Bordeianu, Ioniţă, Păun, Mailat, Omrani. Rezerve: Duka, Mureşan, Vinicius, Hoban, Djokovic, Culio, Coman, Petruş, Balde, Dodoi, Camera, Ispas.

Poli Timişoara:  Curileac, Străuţ, Artean, Cânu, Raţ, Vaşvari, Enescu, Zaluschi, Munteanu, Bîrnoi, Roman. Rezerve: Straton, Khubutia, Melinte, Şeroni, Oliva, Croitoru, Popovici, Velcotă, Drăghici, Ciucur.