EXCLUSIV FANATIK
Iuliana Spirache
in CFR Cluj
25/02/2019, 23:47
CFR Cluj, decizie radicală înaintea meciului cu Sepsi OSK din Cupa României. EXCLUSIV GALERIE FOTO EXCLUSIV FANATIK
Fază de joc din meciul Sepsi OSK - CFR Cluj. Decizia luată de ardeleni înaintea partidei din sferturile de finală ale Cupei României

CFR Cluj se va duela cu Sepsi OSK în sferturile de finală ale Cupei României, miercuri, 27 februarie, de la ora 20.00 pe stadionul echipei din Sfântu Gheorghe, iar FANATIK a aflat că oficialii din Gruia au luat o decizie radicală înaintea partidei.

CFR Cluj a obținut prima victorie din 2019 în meciul disputat pe terenul celor de la Poli Iași, scor 1-0, după golul înscris de George Țucudean în minutul 90+3, dar Alin Minteuan, antrenorul campioanei României, și oficialii CFR-ului își doresc ca ardelenii să câștige partida din sferturile de finală ale Cupei României, iar jucătorii au primit o veste proastă.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

CFR Cluj, decizie radicală înaintea meciului din sferturile Cupei României cu Sepsi OSK

FANATIK a aflat că imediat după victoria obținută de CFR Cluj în fața celor de la Hermannstadt, scor 1-0, oficialii echipei din Gruia i-au anunțat pe jucătorii lui Alin Minteuan că vor intra în cantonament mult mai devreme pentru partida cu Sepsi OSK. Astfel, ardelenii au plecat spre Brașov direct de la Iași și vor sta acolo până după duelul cu gruparea antrenată de Eugen Neagoe.

Mai mult, Kevin Boli, fundașul despre care FANATIK a anunțat în exclusivitate că a revenit la CFR Cluj, a făcut și el deplasarea către Brașov după ce a semnat contractul valabil până la finalul sezonului 2018 – 2019 cu campioana României. Kevin Boli este pregătit din punct de vedere fizic, toate acestea deoarece a fost în cantonament cu Guizhou Hengfeng, echipă care evoluează în Liga a 2-a din China.

Stephan Drăghici și Cristi Manea în meciul jucat de CFR Cluj pe terenul lui Sepsi OSK

Iată programul din sferturile Cupei României:

• AFC Hermannstadt – Viitorul, 26 februarie, ora 20.00
  • AFC Dunărea Călărași – Astra Giurgiu, 27 februarie, ora 17.00
  • Sepsi OSK – CFR Cluj, 27 februarie, ora 20.00
  • Csikszereda Miercurea Ciuc – U Craiova, 28 februarie, ora 20.00

Sepsi OSK – CFR Cluj, din sferturile de finală ale Cupei României, se joacă pe 27 februarie, de la ora 20.00, pe terenul formației din Sfântu Gheorghe. Toate fazele importante vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.