CFR Cluj – FC Botoşani 1-1. Vezi rezumatul! Video! Campioana, egal la debut

20.07.2018 | 23:09
CFR Cluj - FC Botoşani 1-1. Vezi rezumatul! Video!

CFR Cluj a remizat, 1-1, pe teren propriu, în primul meci al noului sezon din Liga 1 Betano împotriva celor de la FC Botoşani. Trupa condusă de Edi Iordănescu s-a aflat în avantaj la pauză, dar nu a reuşit să gestioneze avantajul şi a fost în cele din urmă egalată. Vezi rezumatul mai jos!

Trupa ardeleană a deschis scorul în minutul 27 al partidei prin Paulo Vinicius, cel care a marcat cu o lovitură de cap în urma unei centrări venite din partea lui Mario Camora. Brazilianul reuşise şi înainte cu câteva minute să înscrie, tot cu capul, dar reuşita lui a fost anulată pentru offside.

CFR Cluj – FC Botoşani 1-1. Vezi rezumatul!

FC Botoşani nu a contat prea mult în prima repriză, dar trupa lui Costel Enache a reuşit să dea lovitura în debutul părţii secunde. Lorand Fulop a profitat de o minge respinsă în faţă de Arlauskis şi a marcat golul care avea în cele din urmă să aducă un punct echipei din Gruia. Ardelenii au presat neîncetat în ultima jumătate de oră, dar Eduard Pap a făcut o partidă excelentă în poarta oaspeţilor.