CFR Cluj – FCSB 1-1 în etapa 8 din Liga 1 Betano. Vezi rezumatul video. Ţucudean, gol anulat în minutul 82

16.09.2018 | 22:52
CFR Cluj  FCSB 11 in etapa 8 din Liga 1 Betano Vezi rezumatul video Tucudean gol anulat in minutul 82

CFR Cluj – FCSB 1-1 în etapa 8 din Liga 1 Betano. Încă o remiză între cele mai bune echipe ale sezonului, de data aceasta mult mai intensă şi mai animată. A fost un meci tare în Gruia, cu numeroase ocazii de ambele părţi.

Echipa lui Nicolae Dică a deschis scorul în derby-ul cu CFR Cluj, după reuşita lui Florinel Coman. Revenit după meciurile bune făcute la naţionala U 21, “şeptarul” de la FCSB a urmărit o minge respinsă greşit de către Adam Lang şi a marcat în poarta lui Giedrius Arlauskis.

Rezmatul din CFR Cluj – FCSB 1-1 în etapa 8 din Liga 1 Betano

Golul egalizator a venit imediat după pauză, în minutul 48, după ce George Ţucudean a trimis în poartă cu latul mingea respinsă în faţă de Cristian Bălgrădean. În minutul 82, Ţucudean înscria din nou în poarta lui “Pufi”, însă de această dată reuşita era anulată în mod corect pentru poziţie de ofsaid.

CFR Cluj - FCSB 1-1 în etapa 8 din Liga 1 Betano. Fază de joc din meciul de fotbal dintre CFR 1907 Cluj şi FCSB din etapa a VIII-a a Ligii 1 Betano, desfăşurat pe Stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj-Napoca
CFR Cluj – FCSB 1-1 în etapa 8 din Liga 1 Betano. Fază de joc din meciul de fotbal dintre CFR 1907 Cluj şi FCSB din etapa a VIII-a a Ligii 1 Betano

Dennis Man a fost lăsat pe bancă pe toată durata partidei, după cum Gigi Becali anunţa înainte de meci. Coman a fost titular şi a înscris, Moruţan a intrat în partea a doua a meciului, însă jucătorul adus de la UTA Arad nu a intrat în vedereile lui Nicolae Dică pentru acest meci: “Man are 20 de ani, are timp să mai joace la Steaua și să devină un fotbalist de top. Dar, acum vor juca fotbaliștii cu experiență. Stai să ne distanțăm în clasament și după aia joacă numai Moruțan, Man, Coman, numai tineretul. Dar trebuie să ai avans 12-15 puncte. Până atunci, mi-e teamă”, a declarat Gigi Becali.

FINAL de meci la Cluj! 1-1! Vezi aici CLASAMENTUL LIGII 1! Pe ce loc sunt CFR si FCSB https://www.fanatik.ro/clasament-liga-1