CFR Cluj – Hermannstadt 1-1. Pas greşit pentru echipa lui Conceicao în drumul spre titlu. Video

02.02.2019 | 21:12
CFR Cluj  Hermannstadt 11 Pas gresit pentru echipa lui Conceicao in drumul spre titlu Video

CFR Cluj – Hermannstadt s-a terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa 22 din Liga 1 Betano. Tătar (min.29) şi Ţucudean (min. 77) sunt marcatorii celor două echipe. . Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 90. FINAL DE MECI!

Min. 77. GOL CFR CLUJ! George Ţucudean pătrunde în careul oaspeţilor şi l-a învins pe Căbuz cu un şut din întoarcere. VIDEO

Min. 60. OCAZIE CFR CLUJ! Alex Ioniţă trage din afara careului, dar balonul a fost deviat în corner.

Min. 56. OCAZIE HERMANNSTADT! Blănaru trimite la colţul scurt, dar Arlauskis a fost pe fază şi a reţinut.

Min. 51. PENALTY RATAT! George Ţucudean trimite puternic, dar Căbuz respinge în corner. VIDEO

Min. 50. PENALTY CFR CLUJ! Deac cade în careul lui Căbuz după un duel cu Popovici.

Min. 31. OCAZIE CFR CLUJ! George Ţucudean a fost aproape să egaleze din foarfecă, după ce Omrani i-a trimis cu o lovitură de cap, dar Căbuz a respins în corner.

Min. 29. GOL HERMANNSTADT! Tătar deschide scorul cu un gol înscris din lovitură liberă. VIDEO

Min. 20. OCAZIE CFR CLUJ! George Ţucudean trimite puternic, dar balonul trece pe lângă poartă.

Min. 16. OCAZIE CFR CLUJ! Păun îi scoate bine lui Billel Omrani în faţa porţii celor de la Hermannstadt, dar Căbuz a fost pe fază şi a reţinut. VIDEO

Min. 7. GOL ANULAT! Sergiu Popovici reuşeşte să trimită în poarta lui Arlauskis, dar golul său a fost anulat pentru poziţie de ofsaid. VIDEO

Update, ora 20.00. A început meciul dintre CFR Cluj şi Hermannstadt.

UPDATE, ora 19.00. Echipele de start pentru CFR Cluj – Hermannstadt:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Nascimento, Lang, Camora – Deac, Bordeianu, Djokovic – Omrani, Ţucudean, Păun
Hermannstadt: Căbuz – Company, Dandea, Dâlbea, Stoica, Tătar – Dumitriu, Moreira, Popovici – Blănaru, Tsoumou

CFR Cluj începe anul 2019 pe prima poziție în clasamentul Ligii 1 Betani. Ardelenii antrenați de Antonio Conceicao au adunat 46 de puncte din cele 21 de etape jucate din sezonul 2018 – 2019 și se află la 6 puncte în fața FCSB-ului, principala contracanditată la titlu. De partea cealaltă, Hermannstadt speră la un loc de play-off. Gruparea pregătită de Vasile Miriuă ocupă locul 7, cu 28 de puncte, la 3 în spatele ultimului loc care duce în play-off.

CFR Cluj – Hermannstadt Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look TV

Meciul dintre CFR Cluj și Hermannstadt care va avea loc pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj-Napoca o să fie Live Steam Online la TV pe Telekom Sport, Digi Sport și Look TV. Mai mult, toate fazele importante vor fi LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.

În runda precedentă, campioana României s-a impus pe Arena Națională, scor 2-0, în fața FCSB-ului, după golurile înscrise de Ciprian Deac (min. 28) și Alex Ioniță (min. 90). De partea cealaltă, Hermannstadt a produs surpriza și a învins-o pe FC Viitorul Constanța, scor 1-0, prin golul încris de Dumitriu în minutul 12. Ardelenii au adunat 13 victorii, 7 egaluri și o înfrângere în cele 21 de meciuri jucate în sezonul 2018 – 2019, iar Hermannstadt are 8 victorii, 4 remize și 9 înfrângeri.

Liga 1 Betano LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

Între etapele 21  și 22 a fost o scurtă pauză, iar cele două echipe din Liga 1 Betano au fost în Antalya, Turcia, pentru a se pregăti. CFR Cluj a jucat patru meciuri amicale. Ardelenii au remizat cu FC Vorskla Poltava, scor 0-0, și a câștigat cu FC Zurich (2-1), Ludogoreț Razgrad (2-0) și AS Trencin 4-2. Și Hermannstadt a avut patru meciuri de verificare în Antalya, iar echipa pregătită de Vasile Miriuță a câștigat de două ori și a remizat de alte două.