CFR Cluj-Malmo 0-1 în turul doi preliminar Champions League. Vezi rezumatul video!

Razvan Nicolae
în Champions League
24/07/2018, 20:53
CFR Cluj - Malmo 0-1

CFR Cluj – Malmo 0-1 s-a jucat în turul doi preliminar din Liga Campionilor. Campioana României a fost învinsă la primul meci jucat în cupele europene după o pauză de patru ani. Singurul gol al meciului a fost marcat înainte de pauză.

Prima repriză a meciului jucat pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj a fost una echilibrată, însă suedezii au ratat marile ocazii. În minutul 45, Carlos Strandberg l-a învins pe Giedrius Arlauskis cu un şut plasat, portarul clujenilor gafând incredibil.

CFR Cluj – Malmo 0-1, clujenii fără şut pe spaţiul porţii

În a doua repriză, ardelenii au încercat să egaleze, însă jucătorii antrenaţi de Edi Iordănescu nu au reuşit să tragă niciun şut pe spaţiul porţii în 90 de minute. Meciul retur se va juca miercuri, 1 iunie, de la ora 20:00.