Cum au trăit jucătorii de la CFR Cluj finalul meciului Suedia – România. Galerie foto

23.03.2019 | 23:15
Jucătorii de la CFR Cluj au trăit intens finalul la Suedia - România

România a ratat ca prin urechile acului un egal în fața puternicei naționale a Suediei, la debutul în preliminariile Campionatului European din 2020. Suedezii au câștigat cu 2-1, după două goluri înscrise în prima repriză de către Quaisons și Claesson. Keșeru a redus din handicap în a doua repriză pentru tricolori, care au avut parte de susținători speciali la sfârșitul meciului jucat împotriva scandinavilor. FANATIK a trăit alături de jucătorii celor de la CFR Cluj finalul partidei de la Solna.

Jucătorii de la CFR Cluj, emoții cât casa la finalul partidei Suedia – România

Fotbaliștii de la CFR Cluj au văzut din recepția hotelului din Mediaș ultimele 15 minute ale partidei tricolorilor contra scandinavilor. Campionii vor evolua duminică într-un meci amical împotriva celor de la Gaz Metan, partidă care devine astfel prima jucată de CFR în noul mandat al lui Dan Petrescu. Fotbaliștii din Gruia au ajuns la hotel, au făcut poze cu clienții și au rămas captați de televizorul din recepție, chiar dacă la restaurant îi așteptau mesele pline.

Cel mai atent la prestația tricolorilor a fost Ovidiu Hoban. Fostul internațional român, titular la Euro 2016 și care a adunat 30 de selecții în tricolor a fost cel care i-a adunat în jurul său pe coechipieri. CFR-iștii au tresărit pe final la ocazia lui Isak, scoasă in extremis de Tătărușanu, dar au și oftat prelung la ratarea lui Săpunaru din finalul partidei, fază la care căpitanul României a cerut penalty. În schimb, antrenorul Dan Petrescu nu a fost alături de elevii săi. El a văzut meciul de la Cluj și a venit la Mediaș după finalul partidei. VEZI GALERIE FOTO

Jucătorii de la CFR Cluj, la o sesiune de poze la Mediaș

CFR Cluj are amical cu Gaz Metan Mediaș în pauza din campionat

Astfel, România a început cu stângul grupa de calificare pentru Euro 2020. „Tricolorii” vor juca marți, chiar pe stadionul celor de la CFR Cluj, împotriva naționalei din Insulele Feroe.

Revenind la CFR Cluj, campioana României va juca duminică, de la ora 13:00, un amical contra celor de la Gaz Metan Mediaș. Clujenii vor avea însă mai mulți absenți de la partidă. Pe lângă Cristi Manea și Ciprian Deac, convocați la națională, mai lipsește și George Țucudean, care a fost operat.