CFR Cluj – FC Voluntari 5-0 în Liga 1 Betano! Victorie detaşată a liderului. Ţucudean, hattrick!

30.11.2018 | 18:53
CFR Cluj  FC Voluntari 50 in Liga 1 Betano Victorie detasata a liderului Tucudean hattrick

CFR Cluj – FC Voluntari a avut loc în etapa a 17-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro. Meciul a fost transmis de Telekom Sport, Look TV şi Digi Sport. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Final de meci!

UPDATE. Min. 90. GOOOL CFR CLuj! Costache marchează ultimul gol al întâlnirii. CFR Cluj rămâne lider în Liga 1 Betano

UPDATE. min. 84: GOOOOL CFR CLUJ! 4-0! Manea marchează pentru umilinţa totală a Voluntariului

UPDATE, ora 21.24. GOOOL CFR CLUJ! 3-0! Camora pasează perfect pentru Ţucudean, care marchează ca la antrenament! Îi depăşeşte pe Mitriţă şi pe Gnohere în clasamentul marcatorilor din Liga 1 Betano. Are acum 11 goluri

UPDATE, ora 21.17. GOOOOOL CFR Cluj! 2-0! Deac îl lansează pe Ţucudean, care marchează cu un lob peste portarul Vâtcă.

UPDATE, ora 20.52. Pauză la Cluj

UPDATE, ora 20.45. Ratare uluitoare a lui Ţucudean în minutul 42. Cu poarta goală, după ce driblase portarul, a trimis în bară. E a doua bară a Clujului, după ce Bordeianu o luase la ţintă cu un şut de la 25 de metri cu două minute înainte

UPDATE, ora 20.30. Minutul 26, GOOOOL CFR CLUJ! 1-0! Ţucudean reia în poarta goală după centrarea impecabilă a lui Omrani

UPDATE, ora 20. 28. Minutul 24, ocazie imensă a CFR-ului. Vinicius reia din careu, portarul Voluntariului era bătut, însă Vlad e providenţial şi scoate de pe linia porţii

UPDATE, ora 20.05. A început partida. Chiar în primul minut, Bordeianu dă o pasă greşită, Malfleury scapă singur cu Arlauskis, dar şutul jucătorului de la Voluntari e deturnat cu un reflex senzaţional de Arlauskis

UPDATE, ora 19.35. Echipele de start pentru CFR Cluj – Voluntari:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Lang, Camora – Djokovic, Bordeianu – Omrani, Deac, Păun – Ţucudean
Rezerve: Jesus, Mureşan, Peteleu, Moutinho, Ioniţă, Costache, Tambe

Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Hodorogea, Armaş, Bucurică – Căpăţînă, Răuţă – Deac, Malfleury, Vlad, Tudorie
Rezerve: Petrariu, Balaur, Iancu, Pîrcălabu, Gheorghe, Gazde, Kabasele

Întâlnirea dintre liderul din Liga 1 Betano şi gruparea pregătită de Cristiano Bergodi are loc vineri, 30 noiembrie, pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj Napoca, de la ora 20.00. Ardelenii vin după o victorie în deplasare, scor 1-0, cu Concordia Chiajna, iar ilfovenii au pierdut cu FC Viitorul Constanţa pe teren propriu, scor 1-2.

Vezi ONLINE TV pe postul Telekom Sport, Look TV şi Digi Sport CFR Cluj – FC Voluntari în Liga 1 Betano LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK.RO

Partida dintre CFR Cluj şi FC Voluntari din Liga 1 Betano, etapa cu numărul 17, o să fie transmisă de Telekom Sport, Look TV şi Digi Sport, iar toate fazele importante ale întâlnirii de pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu” se vor putea vedea LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.

CFR Cluj este liderul din Liga 1 Betano după 16 etape jucate în sezonul 2018 – 2019. Ardelenii pregătiţi de Antonio Conceicao au adunat 33 de puncte în 16 meciuri şi au un golaveraj de 22-10. Mai mult, campioana României are o singură înfrângere în actuala ediţie şi are 9 victorii şi 6 egaluri. De partea cealaltă, FC Voluntari nu o duce foarte bine. Gruparea antrenată de Cristiano Bergodi se află pe ultimul loc în c lasament, cu 9 puncte, după 10 eşecuri, 5 remize şi o singură victorie.

George Ţucudean într-un duel cu un adverar în meciul jucat de CFR Cluj cu FC Voluntari

În etapa a 18-a din Liga 1 Betano, CFR Cluj se va deplasa pe terenul lui Dinamo Bucureşti, marţi, 4 decembrie, de la ora 20.00, iar FC Voluntari va primi vizita nou promovatei Hermannstadt, de la ora 17.30.

CFR Cluj – FC Voluntari, vineri, 30 noiembrie, de la ora 20.00, în etapa a 17-a din Liga 1 Betano, sezonul 2018 – 2019, LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.