VIDEO CFR - DINAMO 1-0. 11 metri cu scandal şi două eliminări

Liga 1, Dinamo, CFR Cluj, Dan Petrescu, Iasi-CFR, CSM Iasi

CFR a învins pe Dinamo cu 1-0 după un meci dramatic. Culio a marcat unicul gol al partidei în prima repriză, dintr-un penalty care n-a fost, mingea lovindu-l în piept pe Nedelcearu şi nu în mână. Dinamo a atacat furibund în repriza a doua, însă n-a reuşit să producă decât câteva ratări incredibile, cea a lui Salomao fiind "regina". În plus, "câinii" au beneficiat şi de avantajul unui om în plus în ultimele zece minute, după eliminarea lui Camora. În prelungiri şi Culio a primit roşu, însă a fost prea târziu pentru roş-albi care nu au mai putut să egaleze.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CFR - DINAMO LIVE STREAM LIGA 1. Update. Iată echipele pentru meciul care va avea loc de la ora 21:00. Este prima întâlnire în calitate de antrenori pentru Dan Petrescu şi Cosmin Contra.

CFR Cluj: Vâtcă - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora - Culio, Hoban - Omrani, Deac, Moutinho - Bokila

DINAMO: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip - Mahlangu, Anton - Hanca, Nascimento, Salomao - Rivaldinho

VEZI TOATE FAZELE VIDEO AICI

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

.................................

CSM Politehnica Iaşi şi CFR Cluj s-au întâlnit în etapa a 4-a din sezonul 2017-2018 din Liga 1, pe stadionul "Emil Alexandrescu" - vezi VIDEO. Trupa din Gruia a reuşit să se impună în Copou cu scorul de 2-0, prin golurile înscrise de Culio, minutul 23, şi Hoban, minutul 33.

Ardelenii au avut şi un gol anulat pentru poziţie de ofsaid la o fază în care Koşelev s-a opus şutului lui Culio, iar, apoi, Deac, aflat în ofsaid, a trimis balonul în poarta goală. Dan Petrescu, tehnicianul formaţiei CFR Cluj, a vorbit despre duelul cu CSM Politehnica Iaşi şi a tras semnalul de alarmă în ceea ce priveşte următorul meci cu Dinamo.

PETRESCU IAŞI - CFR 0-2. "Nu am făcut un meci bun!"

Mai mult, Dan Petrescu a lăsat să se înţeleagă că se teme de arbitrajul de care va avea parte în etapa următoare, atunci când CFR Cluj va primi vizita celor de la FC Dinamo Bucureşti.

"Azi nu am făcut un joc foarte bun şi nu sunt mulţumit, dar am intrat la pauză cu 2-0, dar nemeritat. În repriza a doua am dominat jocul şi mă aşteptam să înscriem şi golul 3 şi 4. Felicit echipa gazdă pentru că a jucat foarte bine. Am jucat pe aceeaşi temperatură şi trebuia să ne adaptăm mai bine. Aşa este fotbalul, câteodată nu joci nimic şi învingi. Aşa e în România! Toată lumea ţipă. Penalty-ul a fost clar şi ei nu au avut niciun motiv să se plângă. Poate şi eu o să mă tem de arbitraj în meciul următor. Urmează un joc greu, cu o echipă care are jucători foarte buni. Sper să fim mai fresh şi poate o să bag 2-3 jucători noi pentru că anumiţi jucători mi s-au părut obosiţi azi. Important e ca noi să facem rezultate şi nu timpul. Degeaba aştepţi şi nu câştigi. Azi nu am făcut un meci bun, dar am câştigat şi înseamnă că avem caracter", a spus Dan Petrescu.

În etapa a 5-a din sezonul 2017-2018 din Liga 1, CSM Politehnica Iaşi va juca pe terenul celor de la FCSB, miercuri, 9 august, de la ora 21:45. De partea cealaltă, CFR Cluj va primi vizita formaţiei FC Dinamo Bucureşti, joi, 10 august, ora 21:00.