Cifrele dezastrului după 45 de minute din Spania – România! Defensiva lui Contra a fost la pământ + Coman, cele mai multe mingi pierdute

Andrei Bogdan Şchiopu
în Echipa nationala
18/11/2019, 22:57
Adrian Rus. Sursă foto: twitter

România a avut o primă repriză extrem de slabă în duelul cu Spania, iar ibericii au înscris de 4 ori în poarta lui Ciprian Tătărușanu. Mai mult decât atât, naționala lui Cosmin Contra are o posesie de doar 25%, după primele 45 de minute. Până la primul gol marcat de spanioli în minutul 8 prin golul lui Fabiam Ruiz, ibericii au avut 3 șuturi pe poartă și 3 șuturi pe lângă poartă.

Statisticile groaznice ale jucătorilor români. Notele defensivei lui Cosmin Contra

Spania conduce cu 4-0 pe România după doar 45 de minute, iar statisticile jucătorilor români pot doar confirma scorul dureros pe care îl înregistrează tabela de marcaj. Florinel Coman este jucătorul care a pierdut cele mai multe mingi dintre toți fotbaliștii lui Cosmin Contra și anume de 3 ori.

Statisticile jucătorilor României. Sursă foto: fotmob

Cel mai bun de pe teren în prima repriză a fost Ianis Hagi, care a primit nota 6.8 din partea fotmob.com. Chiar și în aceste condiții, România a avut o mare ocazie la scorul de 0-1, dar Pușcaș a ratat într-o situație de 1 contra 1 cu Kepa, portarul spaniolilor