“Cîinii” lui Botev nu “miros” nici acolo cupele europene!

Botev Plovdiv a pierdut pe terenul lui ŢSKA Sofia cu 2-0 din playoff-ul campionatului bulgar şi are şanse foarte mici să mai prindă cupele europene. La Botev au jucat titulari toţi cei 3...
Autor: Marian Popovici | 10.04.2014 | 21:43

Botev Plovdiv a pierdut pe terenul lui ŢSKA Sofia cu 2-0 din playoff-ul campionatului bulgar şi are şanse foarte mici să mai prindă cupele europene. La Botev au jucat titulari toţi cei 3 români: Curtean, Luchin şi Benga, plus foştii jucători ai Petrolului, Hamza şi Dore.

Golurile lui ŢSKA au fost marcate în repriza secundă de Kossoko în minutul 50 şi Stoianov în prelungirile meciului, Cu acest eşec, Botev rămîne pe locul 4 în Bulgaria cu 54 de puncte , la 7 puncte de podium şi de ultimul loc de Europa ocupat de Litex Loveci, care are şi un meci mai puţin disputat.

ŢSKA Sofia a urcat pe locul secund în campionatul Bulgariei, la egalitate de puncte cu Litex, 61. Lider în campionat este Ludogoreţ, echipă la care joacă Cosmin Moţi şi are un avans confortabil de 8 puncte în fruntea clasamentului.

• Nr. 843. 32 pagini + Insert special. Doar 10 lei!