Simona Halep

Cine transmite la TV Simona Halep – Serena Williams, în optimi la Australian Open

21.01.2019 | 08:00
Cine transmite la TV Simona Halep  Serena Williams in optimi la Australian Open

Cine transmite la TV Simona Halep – Serena Williams, optimi la Australian Open. Cel mai tare eveniment al startului de an în sportul românesc va fi transmis de Eurosport, de la ora 10:00. Partida a fost programată pe Rod Laver Arena, cea mai importantă de la Melbourne. Vezi meciul LIVE punct cu punct şi toate rezultatele zilei de la Australian Open accesând aplicaţia de mai jos!

Totuși, ora de start se poate schimba. Asta în condițiile în care ultima partidă din sesiunea de seară este cea dintre Miloș Raonic și Sascha Zverev, doi jucători cu servicii foarte puternice, în care se vor face foarte greu break-uri. Este foarte posibil să avem parte de un meci maraton, de cinci seturi lungi, între cei doi jucători, care își dispută calificarea în sferturile de finală.

Cine transmite la TV Simona Halep – Serena Williams. Meciul de foc pentru sferturi de finală la Australian Open

Simona Halep are mare nevoie de o victorie în fața Serenei Williams pentru a-și crește șansele de a rămâne pe primul loc în clasamentul WTA și după Australian Open, la actualizarea care se va face în 28 ianuarie. După ce duminică au fost eliminate Angelique Kerber și Sloane Stephens, au rămas doar patru jucătoare care o pot detrona pe Simona Halep. Este vorba despre Petra Kvitova, deja calificată în sferturile de finală, Naomi Osaka, Elina Svitolina și Karolina Pliskova.

Totuși, misiunea Simonei se anunță a fi una extrem de dificilă. A mai jucat de nouă ori cu Serena Williams și a reușit să o învingă o singură dată. Și casele de pariuri o văd pe jucătoarea din SUA ca mare favorită. Cotă 1,38 are Serena la victorie. Cei care ar miza cu succes pe Simona Halep ar putea da o adevărată lovitură. Cotă 3,25 pentru un succes al româncei.

Serena Williams și-a spulberat adversarele până în această fază a competiției. Nu a cedat set și a pierdut doar 9 game-uri în cele trei dueluri de până la optimi, cu Tatjana Maria, Bouchard și Yastremska. De partea cealaltă, pentru Simona Halep au fost meciuri foarte complicate în primele două runde, contra Kaiei Kanepi și a Sofiei Kenin, dar a avut puține emoții în turul 3, cu Venus Williams.