Traian Terzian
în CFR Cluj
11/11/2018, 08:44
Ciprian Deac, dezamăgit după CFR Cluj – Dunărea Călărași 0-0! ”Au stat mai mult pe jos” GALERIE FOTO
Ciprian Deac s-a arătat dezamăgit după meciul CFR Cluj - Dunărea Călărași 0-0

Mijlocașul Ciprian Deac s-a arătat dezamăgit după meciul CFR Cluj – Dunărea Călărași 0-0, din etapa cu numărul 15 a Ligii 1 Betano. Internaționalul român i-a acuzat pe oaspeți că în repriza secundă au stat mai mult pe jos, dar consideră că aceștia și-au văzut interesul.

”Am dominat prima repriză, puteam să închidem meciul. A doua repriză au stat mai mult pe jos, nu ştiu dacă am jucat 20-25 de minute. Şi-au urmărit scopul, au venit să joace la egal. Se pare că e ziua aia când nu intră mingea în poartă”, a declarat fotbalistul clujenilor la finalul întâlnirii.

Ciprian Deac într-un duel pentru balon cu Alin Dobrosavlevici și Gaston Mendy

Ciprian Deac, dezamăgit după CFR Cluj – Dunărea Călărași 0-0: ”Straton a făcut un meci mare”

”Am făcut acţiuni frumoase, am avut ocazii, Straton a făcut un meci mare în seara asta. E păcat că nu am câştigat pentru că echipele din spatele nostru s-a încurcat. Am văzut că Munteanu și Straton s-au certat în prelungir. Sincer, preferam să nu îi dea roşu lui Munteanu pentru că a mai stat un minut sau un minut jumate”, a spus dezamăgit Ciprian Deac după meciul CFR Cluj – Dunărea Călărași 0-0.

Fotbalistul de la CFR Cluj a vorbit și despre convocarea la echipa națională a României pentru meciurile cu Lituania și Muntenegru din Liga Națiunilor: ”Dacă am fost convocat, înseamnă că merit. Sunt într-o formă bună şi mă simt bine fizic. E clar că depindem de rezultatul din Serbia, dar sunt două meciuri grele şi ar trebui să câştigăm”.

CFR Cluj a remizat cu Dunărea Călărași, scor 0-0, în etapa cu numărul 15. Ardelenii au ajuns la 30 de puncte în clasamentul Ligii 1 Betano, dar pot fi egalați în fruntea clasamentului de FCSB, dacă elevii lui Nicolae Dică vor câștiga derby-ul de duminică seară cu Dinamo București.