Iuliana Spirache
în Fotbal international
01/08/2018, 22:20
Momentul în care Ciprian Deac s-a accidentat în Malmo - CFR Cluj

Ciprian Deac, unul dintre cei mai importanţi jucători ai Campioanei României, s-a accidentat grav în Malmo FF – CFR Cluj, meci din returul turului II preliminar al Champions League, din Suedia. În partida tur, suedezii s-au impus pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, scor 0-1.

În miutul 34 al meciului dintre Malmo FF şi CFR Cluj, Ciprian Deac a fost faultat de Nielsen şi a rămas minute bune întins pe gazon. Atacantul a reuşit să iasă de pe teren cu ajutorul membrilor staff-ului medical al campioanei României. Ciprian Deac le-a transmis oficialilor că poate continua, dar n-a rezitat foarte mult.

Ciprian Deac s-a accidentat grav în Malmo – CFR Cluj

Astfel, în minutul 41, Ciprian Deac n-a mai putut continua să joace în Malmo FF – CFR Cluj, le-a făcut semn oficialilor din Gruia că nu mai poate continua şi a fost înlocuit de Sebastian Mailat. VIDEO