Gabriel Esanu
in Fotbal international
10/12/2017, 23:16
Video. Tătăruşanu, modest şi învins de Balotelli: “Să treacă pe bancă de meciul viitor” GALERIE FOTO

Nantes rămâne cu doar patru puncte în ultimele cinci etape din Ligue 1, după un eşec pe propriul teren în faţa celor de la Nice, scor 1-2. Tătăruşanu a fost integralist, dar nu a avut reacţie la cele două reuşite ale formaţiei de pe Coasta de Azur. Vezi în galeria foto criticile aduse lui Tătăruşanu

Bammou a marcat pentru Nantes, în minutul 12, dar scorul la pauză a fost stabilit de Plea, 30 de minute mai târziu. O lovitură de cap la care portarul român a plonjat târziu. Victoria oaspeţilor a fost adusă de Balotelli, care a marcat în minutul 75, cu un şut de la marginea careului, la care Tătăruşanu a fost fără reacţie. Vezi video cu golurile partidei Nantes – Nice

După o nouă prestaţie modestă, Tătăruşanu a fost pus la zid de suporterii celor de la Nantes. “Am revăzut golurile, portarul nu a făcut nici un efort la ambele faze. Ar fi putut să intervină”, scrie pe Twitter userul Aurelien Rahmani. Ibarboo, un alt fan al celor de la Nantes, a fost ironic la adresa românului: “Tătăruşanu? Sunteţi sigur că nu este fratele lui în poartă?”

Nantes rămâne pe locul 5 în Ligue 1, cu 27 de puncte după primele 17 etape. În etapa viitoare, formaţia pregătită de Claudio Ranieri va juca tot pe propriul teren, contra celor de la Angers, pe 17 decembrie.