Cîrstea s-a calificat în sferturi! Cu cine va juca românca pentru un loc în semifinale

Sorana Cîrstea demonstrează că se simte foarte bine la turneul de la Pattaya, din Thailanda, reuşind miercuri să se califice în sferturile competiţiei....
29.01.2014 | 15:21

Românca, cap de serie numărul 3 în acest turneu, a învins-o în două seturi pe Alison Riske, numărul 47 mondial, în două seturi, scor 6-3, 6-4. Sorana a reuşit să cîştige toate şansele de break avute, 4 din 4, reuşind să îşi învingă adversara în 82 de minute.

În turul următor Cîrstea va juca împotriva Karolinei Pliskova, din Cehia, locul 66 în clasamentul WTA.

În 2013 Sorana Cîrstea a ajuns în semifinalele acestui turneu, aşa că are nevoie de victorie în partida cu jucătoarea din Cehia pentru a nu pierde puncte.