Cîştig FABULOS! A pariat 1000 de lei pe 8 meciuri! I-a ieşit TOT!

Un parior din Bacău a avut un profit net de 60.000 de lei, profitînd de bonusul  companiei britanice....
27.02.2015 | 13:36

Revenirea “fotbalului spectacol” , cel din Liga Campionilor, a fost de bun augur pentru un microbist din Bacău: acesta a investit nu mai puţin de 1.000 de lei, pe un bilet la Stanleybet. Susţinut de cotele excelente oferite de compania britanică, băcăuanul a găsit cheia unui cîştig fabulos: 60.000 de lei profit net, după achitarea impozitului pe cîştig de 1%. Practic, biletul cîştigător de la Stanleybet a fost obţinut cu mult curaj, dar cu emoţii minime.

Cele două meciuri din Liga Campionilor au ieşit fără probleme (selecţia “marchează ambele echipe”, în meciul de la Torino, era realizată încă din minutul 18!), iar 1x, în derby-ul genovez, nu a stat nici el prea mult sub semnul întrebării. Şi disputele din Anglia au fost alese excelent de parior – în toate cele patru partide în care a mizat “1 solist”, gazdele conduceau încă de la pauză, iar în meciul Swindon – Bradford, cu selecţia “ambele echipe marchează”, scorul era deja 2-1 în minutul 54!