Claudiu Keșeru a marcat din nou în derby-ul Bulgariei, ȚSKA – Ludogoreț 1-1! Video

Ciprian Postolache
in Fotbal international
06/12/2018, 20:27
Claudiu Keșeru a marcat din nou în derby-ul Bulgariei, ȚSKA –  Ludogoreț 1-1! Video GALERIE FOTO
Claudiu Keșeru a marcat în ȚSKA - Ludogoreț 1-1

Claudiu Keșeru a marcat din nou în campionatul Bulgariei. Românul a deschis scorul în derby-ul campionatului dintre ȚSKA și Ludogoreț. În minutul 29, Claudiu Keșeru a păcălit toată apărarea gazdelor și s-a strecurat în careul mic de unde a reluat cu capul centrarea din corner a lui Wanderson. A fost singurul gol reușit de Ludogoreț în acest meci. Vezi aici reușita lui Claudiu Keșeru!

Reușita lui Claudiu Keșeru l-a apropiat pe român de prima poziție în clasamentul golgheterilor din Bulgaria. După ce mult timp a fost pe primul loc în acest top, Claudiu Keșeru a coborât pe locul 2, după ce românul nu mai marcase de mai bine de o lună. Ultima sa reușită fusese pe 4 noiembrie. Lider în clasamentul golgheterilor este bulgarul Stanislav Kostov de la Levski Sofia cu 15 reușite, una mai mult ca atacantul din naționala României.

Claudiu Keșeru a marcat după o lună în ȚSKA – Ludogoreț 1-1 ! Moți a fost “integralist”

Claudiu Keșeru a marcat după o pauză de o lună și echipa sa Ludogoreț a fost la un pas de o mare victorie în derby-ul jucat în deplasare cu ȚSKA Sofia. Claudiu Keșeru a cerut și un penalty în minutul 49, când Chorbadzhiyski l-a “cosit” în careu pe atacantul român, dar arbitrul nu a considerat ca fiind fault intervenția bulgarului. Ludogoreț a condus în derby până în minutul 67, când Despodov a egalat pentru gazde.

Claudiu Keșeru a marcat pentru Ludogoreț în derby-ul cu ȚSKA, 1-1

S-a terminat ȚSKA Sofia – Ludogoreț 1-1. În clasament, după 18 etape, Ludogoreț păstrează avansul de 6 puncte, tocmai în fața echipei pe care a întâlnit-o în această etapă, ȚSKA. La campioana Bulgariei un alt român, Cosmin Moți, a jucat tot meciul în centrul apărării. Cei doi români au o serie excelentă cu echipa lor. Ludogoreț nu a mai pierdut în campionat de pe 4 august, adică din etapa a treia. Până acum campioana Bulgariei are 15 partide consecutive fără înfrângere și se îndreaptă spre al optulea titlu de campioană la rând.