Claudiu Keșeru a marcat din nou în derby-ul Bulgariei, ȚSKA – Ludogoreț 1-1! Video

Ciprian Postolache
in Fotbal international
06/12/2018, 20:27
Claudiu Keșeru a marcat din nou în derby-ul Bulgariei, ȚSKA –  Ludogoreț 1-1! Video GALERIE FOTO
Claudiu Keșeru a marcat în ȚSKA - Ludogoreț 1-1

Claudiu Keșeru a marcat din nou în campionatul Bulgariei. Românul a deschis scorul în derby-ul campionatului dintre ȚSKA și Ludogoreț. În minutul 29, Claudiu Keșeru a păcălit toată apărarea gazdelor și s-a strecurat în careul mic de unde a reluat cu capul centrarea din corner a lui Wanderson. A fost singurul gol reușit de Ludogoreț în acest meci. Vezi aici reușita lui Claudiu Keșeru!

Reușita lui Claudiu Keșeru l-a apropiat pe român de prima poziție în clasamentul golgheterilor din Bulgaria. După ce mult timp a fost pe primul loc în acest top, Claudiu Keșeru a coborât pe locul 2, după ce românul nu mai marcase de mai bine de o lună. Ultima sa reușită fusese pe 4 noiembrie. Lider în clasamentul golgheterilor este bulgarul Stanislav Kostov de la Levski Sofia cu 15 reușite, una mai mult ca atacantul din naționala României.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Claudiu Keșeru a marcat după o lună în ȚSKA – Ludogoreț 1-1 ! Moți a fost “integralist”

Claudiu Keșeru a marcat după o pauză de o lună și echipa sa Ludogoreț a fost la un pas de o mare victorie în derby-ul jucat în deplasare cu ȚSKA Sofia. Claudiu Keșeru a cerut și un penalty în minutul 49, când Chorbadzhiyski l-a “cosit” în careu pe atacantul român, dar arbitrul nu a considerat ca fiind fault intervenția bulgarului. Ludogoreț a condus în derby până în minutul 67, când Despodov a egalat pentru gazde.

Claudiu Keșeru a marcat pentru Ludogoreț în derby-ul cu ȚSKA, 1-1

S-a terminat ȚSKA Sofia – Ludogoreț 1-1. În clasament, după 18 etape, Ludogoreț păstrează avansul de 6 puncte, tocmai în fața echipei pe care a întâlnit-o în această etapă, ȚSKA. La campioana Bulgariei un alt român, Cosmin Moți, a jucat tot meciul în centrul apărării. Cei doi români au o serie excelentă cu echipa lor. Ludogoreț nu a mai pierdut în campionat de pe 4 august, adică din etapa a treia. Până acum campioana Bulgariei are 15 partide consecutive fără înfrângere și se îndreaptă spre al optulea titlu de campioană la rând. Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!