VIDEO. Keşeru e gata de AC Milan! Gol după gol în Bulgaria!

Alex Bradescu
în Stiri sportive
11/12/2017, 18:39

Claudiu Keşeru e în mare formă pentru Ludogoreţ! Atacantul a marcat în minutul 31 al partidei pe care campioana Bulgariei a disputat-o în campionat, în deplasarea de la Pirin Blagoevgrad (scor final 2-0 pentru Ludogoreţ) deschizând scorul pentru formaţia din oraşul aflat la 80 de kilometri de graniţa cu România. (VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI KEŞERU)

Atacantul român a ajuns la 10 goluri marcate în 18 partide şi este pe locul 2 în clasamentul golgheterilor din Bulgaria. Keşeru se pregăteşte astfel de duelul cu AC Milan din şaisprezecimile Europa League. Dubla manşă se va desfăşura în februarie 2018, pe 15 şi pe 22. Tot tabloul primei runde KO din Europa League e aici, pe FANATIK.RO.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Claudiu Keşeru, criticat de Moţi!

Claudiu Keşeru a comis-o în ultima partidă a grupei de calificare. În Germania, la Hoffenheim, atacantul român a luat un cartonaş roşu pentru un fault stupid cu 10 minute înainte de final şi a pus în pericol calificarea formaţiei sale în şaisprezecimi. (VEZI AICI VIDEO)

“Roşul lui Keşeru ne-a îngreunat munca pe final”, a fost declaraţia colegului său, Cosmin Moţi, la finalul meciului încheiat cu scorul de 1-1. Dacă nemţii mai marcau o dată, Ludogoreţ pierdea calificarea în primăvară în dauna celor de la Istanbul BB.