Video. Keşeru face spectacol în Bulgaria. Ce performanţă la ultimul meci!

Alex Bradescu
în Fotbal international
18/02/2018, 18:02

Claudiu Keşeru este pe locul al doilea în clasamentul golgheterilor în campionatul Bulgariei. Dat ca plecat sigur în această iarnă de la Ludogoreţ, atacantul român de 31 de ani a rămas în continuare unul din jucătorii de bază ai echipei care e lider în ţara vecină.

La ultima partidă, câştigată cu Slavia Sofia, scor 4-1, Keşeru a deschis scorul în minutul 24, iar în minutul 37 şi-a readus echipa în avantaj, după ce Slavia egalase. A avut o contribuţie esenţială la desprinderea celor de la Ludogoreţ, cu o pasă decisivă pentru golul trei.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Claudiu Keşeru e lider în Bulgaria

Ludogoreţ e pe primul loc în Bulgaria, cu 51 de puncte după 21 de etape, cu unul mai mult decat rivala ŢSKA Sofia. Celălalt român de la Ludogoreţ, Cosmin Moţi, nu a jucat în meciul cu Slavia, fiind accidentat.

Claudiu Keşeru are 23 de selecţii pentru naţionala României, reuşind să înscrie de şase ori sub tricolor. A evoluat pentru Steaua în sezonul 2014-2015, reuşind să marcheze 20 de goluri în 34 de partide. 6 din goluri sale au fost reuşite într-un singur meci, contra celor de la Pandurii Târgu Jiu.