Comentatorul meciului România-Norvegia, Costi Mocanu, critici în direct la pauză: ”Contra ăsta…slab! E speriat, mă!”. VIDEO

15.10.2019 | 23:28
Comentatorul meciului RomaniaNorvegia Costi Mocanu critici in direct la pauza Contra astaslab E speriat ma VIDEO

Trustul Pro, deținătorul drepturilor TV pentru meciurile echipei naționale din preliminarii, a făcut două transmisiuni la România-Norvegia: prima, pe Pro Tv, în care meciul a fost comentat de ”clasicii” Costi Mocanu și Felix Drăghici, și o alta pe canalul de facebook sport.ro, acolo unde comentatorii meciului au fost Florin Călinescu și Mihai Bobonete. La pauză, cele două comentarii s-au surpapus și a ieșit ceva memorabil 🙂

Cota EXCLUSIVĂ Fortuna: 3.17 este cota pentru „X” la meciul România – Norvegia. Vezi aici toate cotele!

Costi Mocanu, comentatorul meciului România-Norvegia și colaborator al FRF, reacție inedită în pauză când nu știa că e filmat: l-a făcut ”speriat” pe Contra

Astfel, în pauză, comentariul s-a oprit pe Pro Tv, însă nu și pe facebook-ul sport.ro, acolo unde Călinescu și Bobonete continuau, fiind filmați de o cameră pusă chiar la masa presei. În imagini, la minutul 46 și 30 de secunde, se poate vedea cum apare de la postul de comentator Costi Mocanu care, fără să-și dea seama că e filmat, începe să-și verse năduful după o primă repriză neconvingătoare a naționalei.

Costi Mocanu: Ăștia, (n.r. Norvegia), joacă fotbal! Bă, dar e Contra ăsta slab! De fiecare dată când pune mingea jos, ne apropiem și noi de poartă!

Mihai Bobonete: Dar de ce îl ține pe Ianis pe bară?

Costi Mocanu: Păi e speriat, mă! Răzvan Marin n-a jucat nimic, ăsta (n.r. Ianis) e de băgat, Nistor e de băgat…

Florin Călinescu: Bancu e depășit…

Costi Mocanu: El nu e fundaș, măi, Florine!

E momentul în care Mocanu își dă seama că e filmat (n.r. toată faza a fost în direct pe facebook-ul sport.ro) și nu mai răspunde la întrebările ”suporterești” ale celor doi, plecând în scurt timp din cadru.

ROMANIA – NORVEGIA, 21:45, LIVE: Mihai Bobonete si Florin Calinescu comenteaza meciul de totul sau nimic al nationalei pe www.sport.ro! Moment special pentru o partida istorica –> bit.ly/31h2Y6Z