FCSB a pierdut cu Dinamo (scor 3-4) în etapa a 4-a din SuperLiga. La o zi după eșecul din derby, Peluza Nord 1995 a reacționat în mediul online și a transmis un mesaj echipei favorite.
Arena Națională a găzduit un nou episod din derby-ul Dinamo – FCSB, câștigat de această dată de formația gazdă. Din cele 23.215 bilete, 2.500 au aparținut suporterilor campioanei României din „Peluza Nord”.
Chiar dacă suporterii oaspeților nu au fost prezenți în număr mare, așa cum obișnuiesc la celelalte partide, nu au rămas indiferenți după eșecul cu marea rivală. La o zi după meci, Peluza Nord a lansat un mesaj în mediul online pentru clubul iubit.
„Perioadele grele nu sunt ușoare pentru nimeni. Dar tocmai ele scot la iveală adevăratul caracter. Suntem alături de voi nu doar când totul merge bine, ci mai ales acum, când drumul e mai greu, iar încrederea e pusă la încercare.
E ușor să fii aproape în victorii, dar adevăratul caracter se cunoaște în momentele de cumpănă. Voi ați luptat pentru noi, ne-ați făcut mândri, ne-ați dat emoții și bucurii. Acum e rândul nostru să luptăm pentru voi, cu susținere, cu răbdare și cu inimile deschise.
Echipa suntem toți – pe teren, pe margine și în tribune. Și dacă vrem să mergem mai departe, trebuie să fim împreună. Nu doar la bine, ci mai ales la greu.
Credem în voi. Rămânem aici. Dar, pentru asta, este important ca și VOI să puneți osul la treabă și să luptați alături de noi!”, a fost mesajul postat de Peluza Nord pe pagina de Instagram.
Vezi această postare pe Instagram