Copilul TERIBIL din Moto GP! Mark Marquez, performanţă INCREDIBILĂ

Mark Marquez domină cu autoritate sezonul de Moto GP. Tînărul spaniol a cîştigat a 5-a cursă la rînd la clasa regină pe circuitul din Le Mans şi se pregăteşte să cîştige al doilea titlu...
18.05.2014 | 17:08

Mark Marquez domină cu autoritate sezonul de Moto GP. Tînărul spaniol a cîştigat a 5-a cursă la rînd la clasa regină pe circuitul din Le Mans şi se pregăteşte să cîştige al doilea titlu mondial la Moto GP, în al doilea an la această clasă. Pe locul secund, a terminat italianul Valentino Rossi, iar pe 3 a urcat Alvaro Bautista.

Spaniolul în vîrstă de 21 de ani a avut însă un start de coşmar în cursă. Marquez a ajuns pe locul 10 după primul tur, însă a reuşit să revină incredibil şi să cîştige cursa. Mark Marquez este primul pilot de la clasa regină din ultimii 42 de ani care obţine victorii pe linie în primele 5 curse ale sezonului.