in Dinamo
23/04/2019, 18:56
Cornel Dinu, ironii la adresa lui Mircea Rednic: “Spuneți-i că jucăm acasă şi a venit Merlin să îl vadă!” EXCLUSIV FANATIK
Cornel Dinu, o nouă ironie la adresa lui Rednic

Cornel Dinu rămâne unul dintre cele mai carismatice personaje din fotbalul românesc. FANATIK vă prezintă ultimul episod în care „Procurorul” este personajul principal. Cornel Dinu a fost prezent la meciul dintre Dinamo București și FC Botoșani, dar numai în prima repriză. Apoi, fostul antrenor al naționalei și al lui Dinamo a mers la emisiunea unde este invitat permanent și a prezentat concluziile de după meci alături de Basarab Panduru, în studioul celor de la Telekom Sport.

Cornel Dinu a venit la prima repriză a meciului Dinamo – FC Botoșani alături de câinele său

„Procurorul” a ieșit să își plimbe câinele, pe Merlin, în timpul primei reprize a meciului Dinamo – FC Botoșani, încheiat cu victoria „câinilor”, scor 1-0, după golul lui N’Diaye. FANATIK a aflat că Dinu a mers la tribuna oficială a stadionului Dinamo, unde a fost auzit de cei din preajmă când a dat un telefon cu … dedicație.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

Dinu i-a transmis celui cu care dialoga: „Spuneți-i, mă băieți, lui Mircea că jucăm totuși acasă și a venit Merlin să îl vadă!” La pauză, Cornel Dinu a plecat spre studiourile Telekom Sport, acolo unde îl aștepta Basarab Panduru să ofere analiza partidei.

Cornel Dinu a mers la stadionul Dinamo, în prima repriză a meciului cu FC Botoșani

Cornel Dinu a fost pus să ghicească jucătorii aduși de Mircea Rednic

La sfârșitul partidei câștigate de Dinamo cu FC Botoșani, Cornel Dinu a participat la un joc de ghicit personajul, alături de Basarab Panduru. Fostul tehnician dinamovist a ghicit o parte dintre fotbaliștii actuali de-ai lui Dinamo, dar la unii pe care nu i-a știut, a preferat să spună poate, mai mult sau mai puțin reușite:

Astfel, Cornel Dinu a spus

la Nabil Jaadi: „Este, cu certitudine, un jucător din perimetrul aeroportului Bruxelles-centrul Bucureştiului.”

la Naser Aliji: „Cred e când a intrat Tarkan în Kosovo.”

la Rachid Ait-Atmane: „Aici e de la atentatul de la Paris.”

Concluzia lui Dinu a fost destul de dură: „A tunat și a adunat. Nu ai cum să îi știi. Îi căutăm cu Interpolul.Pe timpuri era un văr de-al meu de-al doilea, la IGPR, care zicea că îi găsim pe toți.”