Corneliu Papură, decizie de neînţeles după ce jucătorii s-au bătut pe teren la Craiova – Honved! A lipsit peste 10 minute de pe bancă

Autor: Traian Terzian | 01.08.2019 | 22:04
Corneliu Papură, decizie de neînţeles după ce jucătorii s-au bătut pe teren la Craiova - Honved! A lipsit peste 10 minute de pe bancă
Antrenorul echipei Universitatea Craiova, Corneliu Papură, a plecat la vestiare înainte de încheierea partidei cu Honved

Antrenorul echipei Universitatea Craiova, Corneliu Papură, a plecat la vestiare înainte de încheierea partidei cu Honved, din manșa secundă a turului doi preliminar al Europa League. În minutul 118 a izbucnit un scandal între jucătorii celor două formații, în centrul încăierării fiind Kamer Qaka.

Corneliu Papură a plecat la vestiare

Jucătorii celor două formații s-au luat la bătaie pe teren, iar suporterii au început să arunce cu petarde în teren. Una dintre aceste petarde a căzut foarte aproape de arbitrul nord-irlandez Arnold Hunter, care a căzut imediat la pământ ținându-se cu mâna de ureche. Pe teren și-a făcut apariția și ambulanța, dar centralul a avut nevoie doar de cțteva îngrijiri medicale. În acel moment, antrenorul oltenilor Corneliu Papură a plecat la vestiare, supărat din cauza incidentelor. După aproximativ 10 minute, tehnicianul a revenit pe gazonul de pe Ion Oblemenco.

În minutul 118, Universitatea Craiova și Honved se află la egalitate, scor 0-0, la fel ca și în tur, cele două formații find aproape de a ajunge la loviturile de departajare.