Răzbunarea lui Ronaldo! Detaliul incredibil aflat de statisticieni după ȚSKA – Real Madrid

Autori: Alin Miu, Laurențiu Preda | 03.10.2018 | 01:18
Răzbunarea lui Ronaldo! Detaliul incredibil aflat de statisticieni după ȚSKA - Real Madrid
Coșmar pentru Real Madrid. Niciodată în 9 ani cu Ronaldo nu a pățit asta!

Învinsă de ȚSKA Moscova cu 0-1 în cea de-a doua etapă din grupele Ligii Campionilor, Real Madrid a ajuns la trei meciuri consecutive fără gol marcat în toate competițiile.

Madrilenii înscriau ultima dată în minutul 41 al meciului disputat pe 22 septembrie pe teren propriu cu Espanyol. De atunci, au legat 320 de minute fără gol înscris, adică trei meciuri și puțin peste o repriză.

Coșmar pentru Real Madrid fără Ronaldo

Niciodată în cei nouă ani în care Cristiano Ronaldo s-a aflat pe Santiago Bernabeu și a evoluat nu s-a întâmplat ca Real să nu înscrie în trei meciuri consecutive. S-a întâmplat acum, în partidele cu Sevilla și Atletico din campionat, respectiv ȚSKA Moscova din Liga Campionilor. Cel mai rău a fost pentru oamenii lui Lopetegui cu Sevilla, când au încasat trei goluri încă din prima repriză.

Sezonul începuse excelent pentru Real, care bifase cinci victorii și o remiză. Totuși, primul semnal că echipa este slăbită fără Ronaldo a fost dat în Supercupa Europei cu Atletico Madrid, pierdută în prelungiri.

Madrilenii au ocazia să se revanșeze în weekend, atunci când se vor duela în deplasare cu Deportivo Alaves, în La Liga. Revin Sergio Ramos, Marcelo și Bale, absenți cu ȚSKA.

Ronaldo nu a jucat în partida cu Young Boys, fiind suspendat, dar se simte bine la Torino, având trei goluri și cinci assist-uri în opt partide oficiale.