Nicio categorie

Cota zilei vine din tenis: ce poţi paria la Ivanovici – Kerber

Turneul de la Linz a ajuns la final, iar protagonistele ultimului act vor fi Ana Ivanovici şi Angelique Kerber....
13.10.2013 | 14:33
Cota zilei vine din tenis: ce poţi paria la Ivanovici - Kerber

Cele două jucătoare s-au mai întîlnit de 4 ori, scorul fiind 3-1 pentru sîrboaică. Mai mult, 3 dintre aceste dueluri au avut loc anul acesta. Ultima partida a fost cîştigată de Kerber, însă a avut loc imediat după ce Ivanovici revenise după accidentare.

Compatrioata lui Djokovici a ajuns în finală fără mari probleme, cîştigînd toate partidele fără set pierdut. Printre învinsele sale se află jucătoarele Wickmayer, Chibulkova, Schiavone sau Voegle. De partea cealaltă, Kerber a pierdut în primul tur un set, cu Monica Niculescu. Au urmat victorii în două seturi cu Suarez-Navarro, Cadanţu şi Mayr-Achleitner, cu doar 5 gameuri pierdute.

Cel mai probabil vom avea un meci strîns, însă forma şi experienţa mai mare a sîrboaicei îi pot aduce primul trofeu al anului. Cota pentru victoria lui Ivanovici este 2,20.