Mangia, în extaz după victoria cu liderul: “Îmi felicit jucătorii”

Mirela Apostol
în Stiri sportive
16/12/2017, 23:13

Devis Mangia şi-a felicitat jucătorii după marea victorie obţinută acasă şi le mulţumeşte suporterilor pentru amosfera pe care au creat-o în tribune:

“Suntem bucuroşi, am întâlnit o echipă puternică, am făcut o repriză bună, apoi am luat un gol dintr-o fază fixă. CFR stă bine fizic. Noi am suferit în ultimele minute. Am avut meciul în control, puteam face 3-0 prin Băluţă, şi asta putea schimba totul. Trebuia să fim concentraţi, să nu fim distraşi. Vreau să îmi felicit jucătorii.

Mangia, după Craiova – CFR Cluj 2-1:

În momentul în care jucam la Severin, aşteptam să revenim la Craiova cu mulţi fani. Era dificil să-mi imginez, când aveam 3-4.000 de suporteri şi nu mă aşteptam să se creeze atmosfera asta de când ne-am întors la Craiova. Au contat jucătorii, fanii, atmosfera, suntem ca o familie. Vine vacanţa, dar pentru un antrenor e dificil, mă voi odihni câteva zile, apoi mă voi gândi la munca mea”, a spus Devis Mangia la finalul partidei.

Vezi aici toate fazele din Craiova – CFR Cluj 2-1, din Liga 1 Betano