Craiova, gol anulat incorect în finalul primei reprize cu Gaz Metan Mediaș. Asistentul Urzică a anulat un gol al lui Nițu. VIDEO

31.01.2020 | 21:09
Craiova gol anulat incorect in finalul primei reprize cu Gaz Metan Medias Asistentul Urzica a anulat un gol al lui Nitu VIDEO

Universitatea Craiova și Gaz Metan Mediaș se întâlnesc în prima repriză a primul meci din Liga 1 jucat în 2020. Oltenii au intrat la pauză cu 2-1 avantaj, însă puteau avea 3-1 dacă golul lui Nițu din prelungirile primului act nu era anulat, incorect, pentru ofsaid.

Craiova a avut gol anulat incorect în finalul primei reprize cu Gaz Metan Mediaș. Asistentul Urzică a anulat un gol al lui Nițu

Universitatea Craiova putea avea un avans mult mai liniștitor la pauza meciului cu Gaz Metan Mediaș. O reușită din ultimele momente ale reprize I a fost însă anulată de o decizie a tușierului Vladimir Urzică.

În minutul 45+1, tânărul Luis Nițu este găsit excelent cu o pasă care surprinde linia defensivă a Gazului, înscrie superb pe lângă Pleșca, însă arbitrul de margine ridică fanionul.

Pe reluări se observă cum Gabriel De Moura, fundașul dreapta adus de Gaz Metan Mediaș de la Dinamo în această iarnă, îl scoate din ofsaid pe Nițu. VIDEO CU GOLUL ANULAT.

Cum în Liga 1 nu există VAR, reluările au avut rolul de a convinge doar telespectatorii, nu și brigada de arbitrii condusă de Marius Avram.

Cicâldău, omul primei reprize pentru Cariova

Decarul oltenilor, Alexandru Cicâldău, a făcut o primă repriză excelentă în duelul dintre Universitatea Craiova și Gaz Metan Mediaș

Jucătorul adus de la Viitorul în urmă cu două sezoane a marcat o ”dublă” și a ajuns la opt reușite în actualul sezon.

Primul gol a venit în minutul 7, după o greșeală în apărarea formației lui Edi iordănescu, iar al doilea gol a venit, în urma unei lovituri libere transformate impecabil.

Golul celor de la Gaz Metan Mediaș a venit în minutul 37, fiind un penalty transformat de Marius Constantin.

• (P) Cota BETANO pentru Universitatea Craiova – Gaz Metan: 3.15 este cota pentru ”2 solist”. Vezi aici toate cotele!