Video. Craiova întoarce spectaculos şi urcă pe 2, peste FCSB!

Mirela Apostol
în Stiri sportive
02/12/2017, 15:44

UPDATE. ora 22:40. CS U Craiova a câştigat cu 3-1 meciul împotriva echipei Viitorul. Echipa lui Hagi a deschis scorul prin golul lui Ţucudean din minutul 42, dar oltenii au întors în partea secundă. Mitriţă a egalat din penalty în minutul 58, iar 4 minute mai târziu, Bancu i-a adus pe olteni în avantaj. Bărbuţ a închis tabela în minutul 77. Oaspeţii au acuzat dur arbitrajul centralului Horaţiu Feşnic. VEZI FAZELE SUSPECTE AICI

Devis Mangia se aşteaptă la un meci greu în această seară, când va întâlni campioana din Liga 1 Betano. Vezi aici fazele din Craiova – Viitorul LIVE STREAM Liga 1.

„Vom avea un meci dificil, pentru că Viitorul este echipa cea mai în formă din Liga I, joacă un fotbal frumos, este antrenată foarte bine, aşa că va fi complicat pentru noi, însă vom încerca să dăm tot ce putem pentru victorie. Îmi place stilul lor de joc, Viitorul chiar joacă un fotbal adevărat, dar ne vom juca şansele.  Nu-mi place să găsesc alibiuri, dar suntem puţin obosiţi după ce am jucat 120 de minute în Cupa României“, a spus Devis Mangia înainte de meci.

Hagi, despre cum l-a cedat pe Băluţă

“Regele” va avea în echipa adversă doi jucători care au fst crescuţi de el la Academie: “Mitriţă, de când era la mine, dorea să joace la Craiova. Oltenii adoră Oltenia, e simplu. Nu aveam cum să mă pun în calea lui niciodată, pentru că acolo e casa lui, acolo e locul lui. În cazul lui Băluţă, eu i l-am oferit lui Rotaru. Eu am vorbit cu el şi i-am spus că am un jucător foarte bun, am vorbit cu el şi l-a luat imediat. Nu regret nimic, chiar mă bucur. Este un jucător foarte bun. Atunci, m-am dus şi i-am spus lui Rotaru să se gândească bine la propunerea mea. Ei căutau jucători foarte buni, iar eu formez jucători, apoi le dau drumul. Că uneori câştig şi devin campion, atunci chiar e un miracol” , a declarat Gheorghe Hagi.

Echipele de start:

U Craiova: Calancea – Datkovici, Kelici, Briceag – Martici, Mateiu, Zlatinski, Bancu – A. Burlacu, Mitriţă, Băluţă.

Viitorul: Tordai – D. Lopez, Hodorogea, Ţîru, Ne Nooijer – Cicâldău, Mladen, Cr. Ganea – Vână, Ţucudean, Măţan.

Universitatea Craiova se află pe locul trei în clasament, în timp ce echipa lui Gică Hagi este situată două trepte mai jos.