Unirea Slobozia a reuşit surpriza etapei a 20-a din SuperLiga şi a remizat cu CFR Cluj, scor 1-1. Echipa lui Dan Petrescu ratează o şansă uriaşă de a lua cele trei puncte şi CFR-ul este pe locul 5.
Cristi Balaj a vorbit la FANATIK SUPERLIGA după remiza cu Slobozia. Preşedintele celor de la CFR Cluj a trimis săgeţi către Dan Petrescu, spunând că antrenorul se supără când oficialii spun ceva despre el:
“A lipsit golul. A fost acea greşeală la lovitura de pedeapsă… O serie de greşeli. Jucătorii intră în suprafaţa de pedeapsă înainte de executarea loviturii. Uite ce se întâmplă. Dacă nu ar fi greşit, nu am fi luat gol.
Întrebaţi-l pe Dan Petrescu. Se supără dacă spunem ceva de el şi nu-i place. Nu am avut nicio discuţie cu el. Sunt mult prea supărat şi afectat pentru că i-am prins pe cei de la Slobozia cu mulţi jucători care lipsesc.
Din punctul meu de vedere, trebuia să facem tot ce depinde de noi să câştigăm. Jucătorii au avut atitudine, au avut prezenţă, situaţii de gol, s-au luptat. Dar se pare că nu e suficient.
Cu patronul o să ne vedem mâine. Aţi avut o reacţie din partea patronului, a fost mai clar. O să discutăm cu dânsul, decizia va fi a lui. Neluţu Varga nu se fereşte să ia decizii când are argumente şi sunt şi soluţii.
E important să aducem un echilibru. În trecut, când erau rezultate negative, domnul Varga reacţiona imediat şi istoria demonstrează acest lucru. Acum, vorbim de un echilibru şi e important să se ia decizia bună.
Acum suntem nemulţumiţi. Şi noi şi antrenorul, se pare. Vorbesc şi de suporteri. Am pierdut ultimele două partide şi lumea este nemulţumită”, a spus Cristi Balaj la FANATIK SUPERLIGA.
CFR Cluj mai are două meciuri în acest an. Ardelenii joacă în Cupa României cu Rapid în ultima etapă, iar pe 22 decembrie, echipa lui Dan Petrescu va juca împotriva Oțelului Galați.