Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Cristi Borcea, reacție-bombă după Dinamo – FCSB 4-3. „Nu sunt echipă de play-off!”. Exclusiv

Cristi Borcea laudă victoria lui Dinamo în "Derby de România", dar trage un semnal de alarmă şi spune că deocamdată "câinii" nu sunt o echipă de play-off.
04.08.2025 | 12:43
Cristi Borcea reactiebomba dupa Dinamo  FCSB 43 Nu sunt echipa de playoff Exclusiv
Cristi Borcea, reacție-bombă după Dinamo - FCSB 4-3. „Nu sunt echipă de play-off!”. Sursa: sportpictures.eu
ADVERTISEMENT

Dinamo a câştigat cu 4-3 derby-ul cu FCSB şi rupe blestemul ultimilor cinci ani în campionat în faţa rivalilor. „Câinii” au obţinut prima victorie din acest sezon şi speră la o nouă calificare în play-off.

Cristi Borcea, reacție-bombă după Dinamo – FCSB 4-3. „Nu sunt echipă de play-off!”

Cristi Borcea a lăudat victoria „câinilor” în derby, dar a atras atenţia că Dinamo nu arată deocamdată o echipă de play-off, iar succesul a venit şi pe fondul formei execrabile în care se află FCSB:

ADVERTISEMENT

„Dinamo, cum ne-a obişnuit, e agresivă, a pasat bine, dar i-am găsit într-o situaţie delicată pe cei de la FCSB. Eu încă nu cred că sunt o echipă de play-off. Au plecat patru jucători foarte importanţi.

În momentul ăsta nu avem echipă de play-off. Au plecat patru piese de bază. Nu ne putem da seama după un singur meci. Este o echipă în formare şi este fluctuantă evoluţia jucătorilor. Uite, cu Csikszereda am pierdut două puncte importante.

ADVERTISEMENT

„Haide să mai vedem câteva meciuri. Nu se compară cu cei care au plecat”

Cu Galaţiul i-am dominat din toate punctele de vedere. Dacă luăm 3-4 jucători putem fi o echipă de play-off, dar deocamdată nu cred că suntem. Haide să mai vedem câteva meciuri. Nu se compară cu cei care au plecat.

ADVERTISEMENT

Politic, Homawoo, Selmani… Eu am spus de acum o lună, eu dacă eram, făceam şi schimb pe schimb Politic cu Musi. El e U21. FCSB suferă pentru că nu are jucător U21. Cercel nu are nicio legătură”, a spus Cristi Borcea la FANATIK SUPERLIGA.

ADVERTISEMENT

Graţie succesului cu FCSB, Dinamo a urcat până pe locul 8 în clasament cu cinci puncte. Echipa lui Charalambous rămâne cu patru puncte obţinute în patru etape, la fel ca şi CFR Cluj.