Cristiano Ronaldo, golul anului în fotbalul mondial?! Reacția genială a comentatorilor. Video

Cristiano Ronaldo și-a trecut în cont un nou gol spectaculos în Arabia Saudită. Comentatorii au avut o reacție pe măsură.
01.05.2024 | 23:56
Cristiano Ronaldo golul anului in fotbalul mondial Reactia geniala a comentatorilor Video
Cristiano Ronaldo a înscris un gol de senzație pentru Al-Nassr în Cupa din Arabia Saudită. Foto: colaj Fanatik.

Cristiano Ronaldo a reușit „dubla” în victoria lui Al-Nassr, scor 3-1 cu Al Khaleej, în semifinalele Cupei din Arabia Saudită. Starul lusitan a marcat un prim gol de-a dreptul spectaculos care i-a făcut pe comentatori să aibă o reacție genială.

Al-Nassr s-a calificat în finala Cupei din Arabia Saudită după victoria cu Al-Khaleej, scor 3-1 la Riad. Cristiano Ronaldo a fost MVP-ul meciului reușind să înscrie de două ori în poarta apărată de Ibrahim Sehic.

Primul gol înscris de Cristiano Ronaldo în partida cu Al-Khaleej ar putea candida la golul anului în fotbalul mondial. Starul portughez, ajuns la 39 de ani, a deblocat tabela în minutul 17. La scorul de 0-0, Cristiano Ronaldo a înscris cu un șut de la marginea careului.

După o scurtă pivotare, fostul atacant de la Manchester United, Real Madrid și Juventus a marcat cu poarta goală după o eroare a aceluiași Ibrahim Sehic. Reacția comentatorilor a fost pe măsură.

Cristiano Ronaldo, MVP la Al-Nassr în semifinalele Cupei din Arabia Saudită

Sadio Mane a dus scorul la 2-0 în favoarea lui Al-Nassr. Fostul atacant de la Liverpool a marcat în minutul 37 dintr-o lovitură de pedeapsă. Cristiano Ronaldo a reușit „dubla” în minutul 57 din pasa lui Yahya.

Scorul final a fost stabilit de Al Terais în minutul 82. Al-Nassr s-a calificat în finala Cupei din Arabia Saudită, unde va da piept cu Al-Hilal. Liderul din campionat a trecut în careul de ași de Al-Ittihad, scor 2-1.

Cotat în prezent la 15 milioane de euro de Transfermarkt.com, Cristiano Ronaldo a ajuns la 37 de goluri marcate în actuala stagiune în tricoul lui Al-Nassr. De asemenea, starul naționalei Portugaliei a oferit alte 12 pase decisive.

Cristiano Ronaldo și Al-Nassr, un nou sezon fără titlu în Arabia Saudită

În campionat, lucrurile nu arată atât de bine pentru Cristiano Ronaldo și Al-Nassr. Echipa antrenată de Luis Castro ocupă locul 2 în clasament, cu 71 de puncte după 29 de meciuri. Al-Nassr este la 9 puncte în spatele liderului Al-Hilal.

De asemenea, liderul din clasament are un meci în minus. Cristiano Ronaldo este golgheterul absolut al campionatului saudit, cu 29 de goluri. Locul 2 în topul golgheterilor este ocupat de Mitrovic (Al-Hilal), cu 22 de goluri.

Fost fotbalist al Stelei, dezvăluiri incredibile din Coreea de Nord: „Știți ce am...
Fost fotbalist al Stelei, dezvăluiri incredibile din Coreea de Nord: „Știți ce am mâncat? Răducioiu și-a vomitat mațele”
Ebrahim Raisi, ce nu ni s-a spus: cum era poreclit în Iran și...
Ebrahim Raisi, ce nu ni s-a spus: cum era poreclit în Iran și de ce regimul a ascuns, inițial, moartea sa
BREAKING NEWS! Anunț șoc pentru Gigi Becali! Patronul de la FCSB are din...
BREAKING NEWS! Anunț șoc pentru Gigi Becali! Patronul de la FCSB are din nou mari probleme cu legea! A fost redeschis un dosar mai vechi ce îl vizează pe omul de afaceri din Pipera
Un sat montan din Europa introduce taxă de intrare pentru turişti, din cauza...
Un sat montan din Europa introduce taxă de intrare pentru turişti, din cauza celor care îşi fac selfie-uri
Cât de frumoasă şi ce studii are unica fiică a lui Sabin Ilie....
Cât de frumoasă şi ce studii are unica fiică a lui Sabin Ilie. Melissa întoarce toate privirile
Apariție scandaloasă la Cannes! O prezentatoare TV s-a afișat fără lenjerie intimă /...
Apariție scandaloasă la Cannes! O prezentatoare TV s-a afișat fără lenjerie intimă / FOTO
REGULĂ NOUĂ la BANCOMATE! Cum se EXTRAG BANII din CONTURILE ROMÂNEȘTI
Ce se va întâmpla cu rolul Gianinei din Las Fierbinți după ce a...
Ce se va întâmpla cu rolul Gianinei din Las Fierbinți după ce a aflat că e însărcinată
Toți românii sunt obligați. 27 mai este ultima
George și Ionela au murit ieri, în Iași. Ce tragedie! Ce tineri și...
George și Ionela au murit ieri, în Iași. Ce tragedie! Ce tineri și frumoși erau! În loc de nuntă, acum familiile se pregătesc de înmormântare
Zelenski spune că aliații Kievului „se tem” de o înfrângere a Rusiei și...
Zelenski spune că aliații Kievului „se tem” de o înfrângere a Rusiei și ar vrea ca Ucraina „să câștige în așa fel încât Rusia să nu piardă”
Zodiile care au karma de partea lor marți, 21 mai. Oricine le-a greșit...
Zodiile care au karma de partea lor marți, 21 mai. Oricine le-a greșit le va cere iertare în genunchi