in Liga 4
06/04/2019, 19:15
CS FC Dinamo, umilită de CSA Steaua în derby-ul din Liga 4. VIDEO GALERIE FOTO
Bucuria jucătorilor de la CSA Steaua după victoria cu CS FC Dinamo, scor 3-0

CSA Steaua a primit vizita formației CS FC Dinamo, în etapa a 22-a din Liga 4, iar gruparea antrenată de Marius Lăcătuș s-a impus cu scorul de 3-0 în fața rivalilor din Ștefan cel Mare în fața a aproximativ 2.000 de suporteri steliști. VEZI VIDEO MAI JOS!

CSA Steaua a umilit-o pe CS FC Dinamo în Liga 4

Partida dintre cele două rivale din Liga a 4-a a avut loc pe Terenul 5 din Complexul Ghencea, iar suporterii echipei pregătite de Marius Lăcătuș au făcut show cu materiale pirotehnice și scandări împotriva lui CS FC Dinamo.

Florin Răsdan a ratat un penalty la începutul meciului, iar primul gol al grupării CSA Steaua a fost înscris în minutul 35, când dinamovistul Zaharia și-a introdus mingea în proprie poartă. După pauză, Robu a înscris printr-un voleu din interiorul careului în minutul 48, iar Medeiros și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj în minutul 71, cu un șut din unghi.

CSA Steaua, tot mai aproape de promovare

CSA Steaua speră să promoveze la finalul sezonului 2018 – 2019 din Liga a 4-a, după ce în ediția precedentă a ratat duelul pentru promovare cu Rapid București. Formația lui Marius Lăcătuș se află pe primul loc în clasament, cu 61 de puncte, cu 6 mai multe decât Carmen București și 10 peste Dinamo.

Echipele de start:
CSA Steaua: Iancu – Iordache, Nițu, Stoica, Caetano – Dimitrie, Râsdan, Gheorghiță, Predescu – Medeiros, Robu
Dinamo: Vladimir – Anghel, Vl. Andrei, Dumitru, Stanca – Zaharia, Ivan, Ioniță, G. Gheorghe – Stan, Dinu Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!