Razvan Nicolae
în Stiri sportive
16/09/2017, 00:03
VIDEO. CSA Steaua a făcut show în Liga 4 cu Progresul lui Aliuţă GALERIE FOTO

CSA Steaua a învins-o vineri, cu 15-0 pe Progresul 2005 în etapa a 3-a din Liga 4. Formaţia antrenată de Ion Ion venea după o victorie categorică în Cupa României, 28-0 cu Benfica Bucureşti. Adversara din etapa a 3-a este echipa care a fost învinsă de Academia Rapid cu 13-0 în runda inaugurală a actualului sezon din Liga 4.

Formaţia Ministerului Apărării a făcut show în prima repriză a meciului de pe terenul 5 din Complexul Ghencea. După doar 38 de minute, CSA Steaua conducea cu 7-0. Golurile steliştilor au fost marcate de Predescu 3, 30, Mirea 5, 16, 36, 51, Constantinescu 29, Vîlcea 34, 55, 56, Curt 53, Pătrănoiu 80, 82. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Peste 1.000 de fani la meciul CSA Steaua – Progresul 2005

După primele două etape din Liga 4, CSA Steaua se află pe locul 2 cu maxim de puncte. În aceeaşi situaţie cu formaţia antrenată de Ion Ion se mai află Academia Rapid, Comprest, AS Tricolor şi Carmen Bucureşti. Ca şi la meciul din prima etapă, echipa roş-albastră este susţinută de mai bine de 1.000 de suporteri care au creat o atmosferă incendiară.

Pentru Progresul 2005 joacă Marian Aliuţă, fost jucător al Stelei şi al Rapidului. Adversara lui CSA Steaua a jucat primul meci în sezonul 2015-16 în Liga 5, echipa reuşind să promoveze imediat în Liga 4, însă rezultatele au întârziat să apară. După două etape, Progresul 2005 se află pe ultimul loc, cu un golaveraj de 1-20.