Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Craiova 0-3 VIDEO în Cupa României. Se cunosc cele patru echipe calificate în semifinale

28.02.2019 | 21:56
Csikszereda Miercurea Ciuc  Universitatea Craiova 03 VIDEO in Cupa Romaniei Se cunosc cele patru echipe calificate in semifinale

U Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei României după un meci controlat din primul minut şi până la final, scor 3-0. Alături de Craiova, în semifinale s-au mai calificat CFR Cluj, Viitorul şi Astra Giurgiu.

Csikszereda – Universitatea Craiova 0-3 din Cupa României se joaca azi, 28 februarie 2019 21:00. Vezi VIDEO Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Toate informațiile despre Csikszereda – Universitatea Craiova
sunt în aplicatia de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri
live de la meciurile care se dispută în acest moment.

Csikszereda – Universitatea Craiova,
ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Csikszereda şi Universitatea Craiova și vezi scorurile
precedentelor partide disputate de cele două echipe din Cupa României. Meciul dintre
Csikszereda şi Universitatea Craiova se dispută pe stadionul , cu o
capacitate de locuri.

Partida Csikszereda – Universitatea Craiova are loc joi, 28 februarie, de la ora 20:00, în cadrul ultimului sfert de finală al Cupei României. Este singurul meci din cele patru din sferturi în care este angrenată o echipă din eșalon inferior, gazdele partidei activând în a treia divizie, dar cu obiectiv clar promovarea în al doilea eșalon. Partida se va juca în nocturnă, așa cum s-a jucat în optimi și meciul cu Dinamo, în care Csikszereda a produs o mare surpriză, eliminându-i pe câini.

Csikszereda – Universitatea Craiova Live Stream Online pe Digi Sport, Telekom Sport și Look Plus

Meciul Csikszereda – U Craiova se joacă joi, 28 februarie, de la 20:00 pe stadionul din Miercurea Ciuc, în nocturnă și va fi televizat de Digi Sport, Telekom Sport și Look Plus. O altă variantă este să accesați site-ul FANATIK.RO, pentru a urmări jocul în format LIVE VIDEO. Este cel mai dezechilibrat meci al sferturilor, chiar dacă echipa din Miercurea Ciuc a produs marea surpriză a optimilor.

U Craiova este deținătoarea trofeului și antrenorului Devis Mangia, chiar dacă va efectua câteva schimbări în unsprezcele de bază, unele obligatorii, ca urmare a problemelor de sănătate din lot, altele din considerente de a menaja anumiți jucători care au adunat prea multe minute, a spus clar că dorește calificarea în semifinale. La casele de pariuri succesul Craiovei are cota de 1,25, iar cel al echipei sponsorizate de guvernul de la Budapesta de 15,00.

Echipele de start

Csikszereda: Bordas – Majzik, Mitra, Lalic, Nemes – Veres, Csuros, Pantovic, Antal –  Bajko, Nagy
Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, T. Ferreira, Bancu – Bic, Mateiu – Drăghici, Nuno Rocha, Mihăilă – Fortes.

Toate informaţiile despre starea gazonului de la Miercurea Ciuc şi reacţia jucătorilor când au văzut suprafaţa.