Video. CSM Bucureşti, victorie cu Midtjylland. Gullden, meci modest

CSM Bucureşti a câştigat partida cu Midtjylland din Grupa 1 principală a Ligii Campionilor, într-o partidă în care emoţiile nu au lipsit.
04.03.2018 | 15:25
Video CSM Bucuresti victorie cu Midtjylland Gullden meci modest

UPDATE, ora 17:10:  CSM Bucureşti a câştigat cu 29-23 partida cu Midtjylland şi va afla în utlima etapă locul pe care îl va ocupa înaintea sferturilor de finală. Bella Gullden a avut o nouă evoluţie modestă şi a reuşit doar două goluri, unul fiind dintr-o lovitură de la 7 metri. Clasamentul în Grupa 1: 1. Gyor – 14p, 2. Rostov – 13p, 3, CSM Bucureşti – 13p  4. Nykobing – 5p, 5. Krim – 5p, 6. FC Midjtylland – 4p .

UPDATE, ora 17:00: CSM Bucureşti s-a distanţat la patru goluri, 23-19, şi pare că şi-a adjudecat victoria finală cu 10 minute înainte de final

UPDATE, ora 16:50: CSM Bucureşti conduce cu 17-16, în minutul 33.

UPDATE, ora 16:22: Pauză în partida dintre cele două formaţii! CSM Bucureşti conduce cu un gol, 13-12, după o revenire spectaculoasă.

UPDATE, ora 16:10: CSM Bucureşti a egalat la 8, în minutul 20 al partidei, în special datorită unei defensive feroce în ultimele minute.

UPDATE, ora 16:05: CSM a reuşit să recupereze din ecart, însă oaspetele continuă să conducă cu 8-6, la jumătatea primei reprize.

UPDATE, ora 15:58: Midtjylland a început mult mai bine jocul şi conduce cu 6-3, în minutul 10.

UPDATE, ora 15:53:  Debut echilibrat de joc! Cele două formaţii se află la egalitate în minutul 6, 2-2.

UPDATE, ora 15:45: A început partida! Atmosferă superbă în Sala Polivalentă

UPDATE, ora 15:30: Norvegianca Tonje Løseth, accidentată la antrenamentul oficial, este prezentă şi ea în sală.  Handbalista de la nouă metri are piciorul drept imobilizat în urma accidentări. VEZI IMAGINILE ÎN GALERIA FOTO

UPDATE: 04.03.2018. ora 15:20. Imagini de la încâlzirea fetelor noastre  VEZI AICI MECIUL

UPDATE: 04.03.2018. ora 12:45. CSM va introduce pe teren cea mai bună echipă, iar suedeza Isabelle Gullden va intra încă din primul minut, asta după ce în ultimele jocuri fie a lipsit, vorbindu-se de proble medicale, sau a intrat pe parcurs, cum s-a întâmplat la Gyor. Cu Gullden la coordonare se speră ca jocul ofensiv al tigroaicelor va creşte mult în calitate.

Echipa din capitală şi-a compromis definitiv şansele pentru ocuparea primului loc în grupă, din cauza rezultatului de la Gyor şi a victoriei pe care maghiarele au obţinut-o în faţa celor de la Nykobing în această etapă. VEZI TOATE CALCULELE AICI

Formaţia din capitală a pierdut duelul cu Gyor din etapa trecută şi va evoluat în faţa proprilor fani pentru ultima dată în faza grupelor. CSM Bucureşti nu mai are şanse pentru ocuparea primului loc, însă fetele antrenate de Helle Thomsen vor lupta pentru poziţia secundă în grupă.

CSM Bucureşti – Midtjylland LIVE STREAM Liga Campionilor. Neagu şi Gullden au de luat o revanşă

Cele mai periculoase jucătoare a lui CSM Bucureşti de la linia de 9 metri au avut o evoluţie modestă în duelul cu Gyor, disputat în Ungaria, şi au marcat împreună doar 12 goluri, mare parte dintre ele din lovituri de la 7 metri.