HCM Râmnicu Vâlcea şi CSM Bucureşti vor disputa finala Cupei României la handbal feminin

Tibi Demeter
in Sporturi
31/03/2018, 20:42

Cele două formaţii au câştigat meciurile din semifinalele Final Four-ului de la Ploieşti şi se vor duela duminică în ultimul act al competiţiei. HCM Râmnicu Vâlcea a trecut cu 29-23 de către Dunărea Brăila şi va participa pentru prima dată după 5 ani în competiţiile europene, de la desfinţarea Oltchimului.

CSM Bucureşti a trecut în al doilea meci al zilei de CSM Roman, 38-24, într-o partidă în care Neagu şi compania au controlat jocul pe întreaga durată a meciului. Campioanele României aveau un avans de patru goluri la pauză şi s-au desprins în partea secundă.

Finala Cupei României se joacă duminică, de la ora 16:00

Cele patru echipe s-au calificat în semifinale după următoarele rezultate înregistrate în faza sferturilor de finală: Corona Braşov – HCM Râmnicu Vâlcea 31-27, Dunărea Brăila – CSM Bistriţa 28-25, CSM Bucureşti – HC Zalău 29-27 şi CSM Roman – Danubius Galaţi 25-19.

Ştirea MOMENTULUI

Liverpool – PSG 3-2. Firmino le aduce victoria „cormoranilor” în meciul serii din Champions League. Video

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.